Galatasaray’da seçime girmekten vazgeçen Işın Çelebi Cumhuriyet’e özel açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Galatasaray’da seçime girmekten vazgeçen Işın Çelebi Cumhuriyet’e özel açıklamalarda bulundu -niçin aday oldunuz niye vazgeçtiniz?

Galatasaray’daki dağılmışlığı gördük. Bu dağılmışlığı toplayabilir miyiz sanki diyerek aday olduk. Zira biz Galatasaray’ı mahkeme kapılarında görmek istemiyorduk. Galatasaray’da huzur ve barış olsun diye aday olduk. Adaylara birleşelim davetinde bulunduk lakin adaylar Galatasaray karvizitinden vazgeçmek istemediler, koltuk sevdalarından vazgeçmek istemediler. Bir akil adamın başkanlığında bir ortaya gelip birlikte hareket edelim dedik. Tek liste çıkarmak istedik fakat yanaşmadılar.

-niçin bu kadar fazlaca aday çıktı?

Kulübün durumu düzgün olduğu için bu kadar epey aday yok. Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz’e katılmıyorum. Galatasaray iki mali kongreyi yapmadı. Kimse borç fiyatını net bilmiyor. Galatasaray’ın gidişi düzgün olmadığı için bu kadar aday çıktı. tekrar söylüyorum biz Galatasaray’ı birleştirmek istedik lakin olmadı.

-Mustafa Cengiz ile Fatih Terim içinde yaşanan tansiyonun niçinleri sizce neler? bakılırsave gelseydiniz Terim ile çalışır mıydınız?

Bunun sebebi açık. Galatasaray’da bir huzur ortamı yok. Lideriyle hocasıyla kümelenmiş bir Galatasaray olsaydı bunlar yaşanmazdı. Terim Galatasaray’ın büyük bir pahasıdır. Galatasaray Lideri olsaydım Terim ile yola devam edip etmeme sonucunı daima birlikte verirdik. Topluluk olarak bir karar vermek hayli bedelli.

-Ünal Aysal’ın Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu ile buluşmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Benim de bu biçimde bir çağrım oldu ancak ben her lider adayını buluşturmayı gaye edindim. Kimse katılmadı. “Galatasaray için buluşalım” dedim, kimse teşrif etmedi. Galatasaray kartvizitlerini kullanmak istiyorlar. Hepsinin yolu açık olsun. Biz katılmama sonucunı birlikte verdik. Düşünebiliyor musunuz seçilen lider seçilmeyenlerin toplamından daha az oy alacak, azınlık hükümeti gibi!

-Eşref Hamamcıoğlu’nun “Arda Turan üzere isimler Galatasaray’a yakışmıyor” tabirini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hiç katılmıyorum. Bilakis Galatasaray, Metin Oktay’a, Turgay Şeren’e, Fatih Terim’e nasıl sahip çıktıysa Arda Turan’a da o denli sahip çıkmalıdır. Galatasaray kendi kıymetlerine her daim sahip çıkmalıdır.

-Ali Koç ve Mustafa Cengiz daima karşı karşıya geliyor. Galatasaray cephesi bu olayları güzel yönetiyor mu?

Ben Türk futbolunda bir çürümüşlük görüyorum. Galatasaray’ın rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe değildir. Galatasaray’ın kulvarı Avrupa’dır.

-Abdurrahim Albayrak’ın aday olacaklara yaptığı “Parası olan gelsin” davetini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Parası olan değil aklı olan gelsin. Kumarhane işleten zenginler de var temel iş akıldır orada biz aklımızı kullanacaktık. Bu açıklamalara katılmıyorum Galatasaray’ı akılla gelsin yönetsin.