Galatasaray’ın yeni transferi Assunçao: “Arda Turan bir idol”

tesbih

New member
Galatasaray’ın yeni transferi Assunçao: “Arda Turan bir idol” Galatasaray’ın Portekiz 1. Futbol Ligi kadrolarından Famalicao’dan kiraladığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Gustavo Assunçao, kendisi için bir duşun gerçekleştiğini söylemiş oldu.

Kendisini sarı-kırmızılı renklere bağlayan mukaveleyi imzalamasının akabinde GS TV’ye açıklamalarda bulunan 21 yaşındaki futbolcu, “Benim için bir hayal gerçekleşti. Zira Galatasaray’ı güzel tanıyorum. Galatasaray inanılmaz büyük bir tarihe ve başarılara sahip bir kulüp. Avrupa’daki muvaffakiyetleri ortada. O yüzden bu biçimde büyük bir topluluktan teklif aldığım için gururluyum. esasen hiç düşünmeden kabul ettim. O yüzden bir hayal gerçekleşti.” diye konuştu.

Taraftarın karşısına geçmek için sabırsızlandığını söz eden Assunçao, “Galatasaray taraftarlarını hem fotoğraflardan birebir vakitte görüntülerden takip edip seyrettim. O yüzden bir an evvel onların karşısına geçip oynamak için sabırsızlanıyorum. Bu stadı dolu hayal ediyorum. Bir an evvel onların karşısına geçmek istiyorum. Onlar da bana müspet iletiler gönderdiler. Geldiğim için keyifli oldular. O yüzden ben de alana çıkıp yüzde yüzümü onlar için vermek istiyorum.” tabirlerini kullandı.

“ARDA TURAN BİR İDOL”

Genç futbolcu, babasıyla Atletico Madrid’de forma giyen Arda Turan’ı bir idol olarak gördüğünü söylemiş oldu.

Arda Turan’ı fazlaca sevdiğini aktaran Assunçao, “Arda Turan, Atletico Madrid’de iken ben de altyapıdaydım ve 12 yaşındaydım. Beni hatırlar mı bilmiyorum ancak Atletico Madrid’de inanılmaz büyük bir idolü. Hepimizin idolüydü. Artık Galatasaray’da tıpkı biçimde fazlaca büyük bir idol. Onunla bir daha karşılaşacağım ve birebir ekipte oynayacağım için fazlaca heyecanlıyım.” halinde görüş belirtti.