Gençlerbirliği’nin yeni transferi Kazenga LuaLua, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Gençlerbirliği’nin yeni transferi Kazenga LuaLua, açıklamalarda bulundu TFF 1. Lig gruplarından Gençlerbirliği’nin yeni transferi kanat oyuncusu Kazenga LuaLua, tek maksadının kırmızı-siyahlı ekibi Üstün Lig’de görmek olduğunu söylemiş oldu.

Kazenga LuaLua, kulübün YouTube kanalında yaptığı açıklamada, mesleği boyunca İngiltere’de oynadığını belirterek, “Her vakit dedim ki; ‘Bir gün futbolu bırakmadan evvel Türkiye’de oynayacağım’ zira abim bir vakit içinder burada oynadı. Çok hoş vakit içinderı oldu. Bana burası, lig ve Türkler hakkında epeyce hoş şeyler anlattı. O sebeple, buraya gelme bahtım olduğu anda fazlaca memnun oldum. Yurt haricinde oynamayı nitekim istiyordum. Türkiye’ye, bu biçimde büyük bir kulübe gelmek bir ayrıcalık.” diye konuştu.

Türkiye’de futbol oynayan ağabeyi Lomana’nın Türkiye’de taraftarların tutkulu olduğundan bahsetmiş olduğuni anlatan 30 yaşındaki kanat oyuncusu, “Oraya git ve keyfini çıkar. Türk taraftarları tutkuludur. Oraya gidip neler yapabileceğini göster.’ dedi. Bu beni buraya gelmek için heyecanlandırdı.” tabirlerini kullandı.

Taraftarlarla olan bağlantısına yönelik de deneyimli futbolcu, “Bence oynayış biçimimi seviyorlar. Taraftarlarla düzgün bir bağınız olabilmesi için bilhassa sizi seviyorlarsa stadyumda izlediklerinde keyifli oldukları bir şeyleri yapıyor olmalısınız. Bu sebeple, oynadığım bütün ekiplerde taraftarla aramda daima güzel bir ilgim oldu zira futbol oynayış biçimimden keyif alıyorlardı. Benim için futbol oynamak; taraftarları heyecanlandırmaktır, taraftarları memnun etmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu sezonki maksadı için de LuaLua, “Hedefim, kadrosu ilişkin olduğu yere, Harika Lig’e yine taşımak. Ekipte olan herkes ve futbolcular için ortak bir amaç olmalı. Benim bu sezonki tek gayem ekibimi Harika Lig’de görmek.” diye konuştu.