GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN: `YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDENLER ÖNCELİKLİ AŞILANMA KAPSAMINA ALINMALI.`

Barcali

Active member
GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN: `YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDENLER ÖNCELİKLİ AŞILANMA KAPSAMINA ALINMALI.`
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yüz yüze eğitime devam eden 8. ve 12. sınıf öğretmenleri ile uygulamalı meslek lisesi öğretmenlerinin hızlıca aşılanmasını istedi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasına göre aşı programına dahil edilen okul öncesi ve ilkokullarda görev yapan eğitim çalışanlarıyla birlikte şu ana kadar 425.430 eğitim çalışanının aşı randevusuna dahil edildi. Hatırlanacağı gibi Türk Eğitim-Sen olarak eğitim sürecinin yüz yüze devam edilmesi isteniyorsa eğitim çalışanlarının aşılanmasının son derece önemli olduğunu vurgulamıştık. Ayrıca sendikamız eğitim çalışanlarının aşılanmasının, neredeyse toplumumuzun tamamının sağlığını doğrudan etkileyecek tedbiri almak anlamına geleceğini de dile getirmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Genel Başkan yüz yüze eğitim sürdürülmek isteniyorsa bütün eğitim çalışanlarının aşılanmasının zorunluluk olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Bakanlığın açıklamasına göre dün aşı programına dahil edilen okul öncesi ve ilkokullarda görev yapan eğitim çalışanlarıyla birlikte şu ana kadar 425.430 meslektaşımız aşı randevusuna dahil edilmiş. Ancak, yüz yüze eğitime devam eden 8. ve 12. sınıf öğretmenleri ile uygulamalı eğitim veren meslek lisesi öğretmenleri başta olmak üzere, tüm eğitim çalışanları hızlıca aşılanmalıdır. Türkiye olarak, eğitim sürecini yüz yüze sürdürmek istiyorsak bütün eğitim çalışanlarının aşılanmasını tamamlamak zorundayız."

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.