GENEL SEKRETER MUSA AKKAŞ, SİVAS ŞUBE’NİN DÜZENLEDİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.

Barcali

Active member
GENEL SEKRETER MUSA AKKAŞ, SİVAS ŞUBE’NİN DÜZENLEDİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.
Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, Sivas Şube’nin düzenlediği il istişare toplantısına katıldı. Toplantıda, Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız ve şube yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Sivas şube başkanları, İLKSAN delege adayları, işyeri temsilcileri ve üyeler de katıldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni ziyaret eden Akkaş, üniversite temsilcisi Adıgüzel Solmaz’ı makamında ziyaret etti. Sendikamıza katkılarından ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Akkaş, “Cumhuriyet üniversitemizin çok değerli çalışanları üyelerimize sendikamıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Yaklaşan İLKSAN seçimleri ile ilgili önemli açıklamalar yapan Akkaş, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi salgın nedeniyle 3 Nisan 2021 tarihinde yapılacak İLKSAN ilçe temsilcileri seçimleri MEB tarafından ertelenmişti. Malum sendika bunun bir tezgâh, oyun olduğunu iddia ederek ertelemeye tepki göstermişti. Bu elbette doğru değildi. Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı’nın 19 Haziran tarihinde yapılacak seçim duyurusundan sonra malum sendika ertelemenin salgından dolayı olduğunu kabul etmişe benziyor. Öncelikle şunu belirtelim malum sendika 19 Haziran’da yapılacak seçimlere sözüm ona bağımsız adayları destekleme kararı aldı. Ama üyesi olan şube müdürlerini, sendika şube başkanlarını, sendika ilçe temsilcilerini, kadın komisyonu yöneticilerini, işyeri temsilcilerini aday yaptılar. Çünkü sendikalarının markasıyla, isimleriyle, cisimleriyle seçime girecek cesaretleri yoktu. Zira 2012 yılında yapılan seçimler onlar için ciddi bir hezimetti. 2016 yılında yapılan seçimlere de girecek cesaretleri yoktu. Sözüm ona seçimleri boykot ettiler. İşte bu nedenledir ki; şimdi ‘bağımsız adayları destekliyoruz’ şeklinde söylemlerde bulunuyorlar. Bu, eğitim çalışanlarının algısına hakarettir. Herkes bilsin ki bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacağız ve İLKSAN yine emin ellerde olacak ” dedi. İlkeli, mücadeleci ve ahlaklı sendikacılığın adresi Türk Eğitim-Sen’e üye olarak güç veren 213 bin 888 eğitim çalışanına teşekkür eden Genel Sekreter Musa Akkaş, “Türk Eğitim-Sen 12 bin 613 yeni üye kaydı ile geçen seneye göre artış sağlamıştır. Salgın koşullarında bu büyük bir başarıdır. Türk Eğitim-Sen üye sayısını artıran tek sendikadır. Hiçbir çalışanı baskı altına almadan, sendikacılığın tüm gerekliliklerini yerine getirmeye devam edeceğiz. Şundan kimsenin şüphesi olmasın ki; 2021-2022 yeni eğitim- öğretim yılının başlaması ve okulların açılmasıyla birlikte üye sayımız daha da artacaktır. Eğitim çalışanlarının hak mücadelesinde Türk Eğitim-Sen en itibarlı ve güvenilir adrestir” diye konuştu. Türk Eğitim-Sen’in her zaman ataması yapılmayan öğretmenlerin yanında olduğunu söyleyen Akkaş şunları kaydetti: “Eğitim bir milletin istiklalidir. Bu nedenle istediğiniz kadar binalar yapın, okulları teknik cihazlarla donatın; eğer bir sınıfta öğretmen yoksa bunların hiçbir önemi yoktur. Eğitimi işler haline getiren öğretmenlerdir. Eğitimin en ciddi sorunlarının başında ise öğretmen açığı gelmektedir. Bu noktada Türk Eğitim Sen olarak talebimiz; hem öğretmen açığının giderilmesi hem de ataması yapılmayan öğretmenlerin beklentilerinin karşılık bulması için ivedilikle ek atama yapılmasıdır.” dedi.

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.