Gervinho: “Şampiyon olmamamız için bir niye yok”

tesbih

New member
Gervinho: “Şampiyon olmamamız için bir niye yok” Riva’daki TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kampta bulunan bordo-mavili grupta sabah idmanı öncesinde yeni transferlerden Gervinho, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yeni dönem öncesi çalışmaları kıymetlendiren 34 yaşındaki hamle oyuncusu, “Her şey güzel gidiyor. Uygun bir idman atmosferi var. Yavaş yavaş süratimizi artırıyoruz. Şu an için her şey yolunda.” diye konuştu.

Grupta epey güzel karşılandığını aktaran Gervinho, “Herkes bana epeyce güzel ve misafirperver davrandı. Arkadaşlarımla olan bağlantılarım de çok uygun. Burada olduğum için fazlaca memnunum. Dönem sonundaki amaçlarımıza ulaşmak için uygun bir atmosfer var.” tabirlerini kullandı.

Deneyimli futbolcu, dönem sonu gayeleriyle ilgili, şunları kaydetti:

“İnşallah şampiyon oluruz. Büyük kadrolar şampiyon olmak için oynar. Trabzonspor da büyük bir kulüp. Şampiyon olmak istiyoruz. Bunu başarmamamız için hiç bir niye yok. Hocamızın yönlendirmesiyle inşallah dönem sonunda gayelerimizi elde edeceğiz.”

“BANA SUNULAN PROJENİN GELECEĞİNE İNANDIĞIM İÇİN BURADAYIM”

Gervinho, Trabzonspor’a transfer olmasında teknik yönetici Abdullah Avcı ile kendisine sunulan projenin tesirli olduğunu söylemiş oldu.

Bordo-mavili kulübe transfer sürecini anlatan Fildişi Kıyılı futbolcu, “Tercihimin niçini hocayla ilgili hoş hislerim olmasıydı. Buraya gelmedilk evvel eski oyuncularla konuşmuştum. Bana sunulan projenin geleceğine inandığım için buradayım.” biçiminde görüş belirtti.

Trabzonspor’a daha kolay adapte olabilmek ve daha uygun bağ kurabilmek için evvel Türkiye’de oynamış arkadaşlarıyla konuştuğunu aktaran yıldız oyuncu, “Yeni amaçlarımız var. Bu amaçlara ulaşma yolunda adaptasyonumuzu süratli sağlamaya çalışıyorum. Daha evvel Üstün Lig’de Galatasaray-Fenerbahçe derbisini izledim. Daha evvel epey uygun atmosfer olduğunu duyuyorduk. Bundan dolayı izlemiştim.” diye konuştu.

“KARŞILAMA ÇOK GÜZELDİ”

Trabzonspor taraftarıyla ilgili daha evvel düzgün şeyler duyduğunu vurgulayan Gervinho, şunları kaydetti:

“Taraftarımızın coşkusunu duymuştum. İmza merasiminden daha sonra tatildeyken Zokora ile konuştum. Taraftarların sevinçli ve büyük bir ambiyans yarattığını biliyorum. çabucak hemen ne yazık ki görmedim. İnşallah bunu yaşarım. Taraftarlar olmadan oynamak epey garipti. Bu durumu sevmiyorum. Ambiyansın değerli olduğunu düşünüyorum.

Koronavirüs niçiniyle taraftarların önünde oynayamadık. Sportmenler olarak taraftarın önünde oynamaya alışığız. Havalimanındaki karşılama kendimi epey güzel hissettirdi. Bana bahsedilen biçimde olduğunu görmek hoştu. Misafirperverlik ve karşılama epeyce hoştu.”

Hamle sınırının biroldukca bölgesinde nazaranv yapabildiğini lisana getiren Gervinho, “Hücumda oynuyorum. Hangi mevkide oynadığımın bir ehemmiyeti yok. Hocamız beni nerede görmek isterse orada oynayacağım. Ekibi ileri taşımak ve galibiyeti getirmek için nerede oynamam gerekirse orada oynayacağım. Kıymetli olan nerede oynadığımdan çok yeterli bir performans sergilemem.” diyerek kelamlarını tamamladı.