Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne katıldı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne katıldı DSP periyodunda bakanlık, CHP devrinde belediye başkanlığı yapan Hakan Tartan Gelecek Partisi’ne katıldı. Tartan’a üyelik rozetini Ahmet Davutoğlu taktı.

Eski Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı, eski Konak Belediye Lideri Hakan Tartan, Gelecek Partisi’ne katıldı. Tartan’a üyelik rozetini, partinin vilayet ve bölge koordinatörleri toplantısına katılan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu taktı.

“BAŞBAKANIMIZIN KIYMETLİ MİSYONLARI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Toplantı sonunda sahneye davet edilen Hakan tartan, “Sayın başbakanımın tabir ettiği üzere Türkiye güç bir müddetçten geçiyor. Bu şiddetli süreçte hepimizin yapacağı şeyler var. Geleceğimiz, çocuklarımız, Türkiye’nin aydınlık geleceği ismine yapacağımız epeyce şey var. Başbakanımızın devlet adamı kimliğiyle mütevazı ve donanımlı kimliğiyle Türkiye’nin geleceğinde epey değerli bakılırsavleri olacağına inanıyorum. Hepimiz bir biçimde dayanak vermeliyiz. Ben bu inançla buradayım” dedi.

“KOLTUKLARI BİR KENARA BIRAKARAK GAYRETE KARAR VERDİM”

Tartan konuşmasını şu biçimde sürdürdü:

“Koltuk, makam üzere şeyleri bir kenara bırakarak, Türkiye’nin aydınlık geleceği için uğraş ortasında olmaya karar verdim. Gelecekte Türkiye ismine epey şeyler katacağına inandığım başbakanımızın yanında olmak istedim. Temel ideolojimiz hak, hukuk, adalettir. İdealimiz memnun bir Türkiye’dir. Zorlukları aşarak ve aşikâr devirlerde Türkiye ortasında estirilen karanlık bulutları dağıtarak başaracağımıza inanıyorum. Bir nefer olarak bu uğraşta yanınızda olmaya ihtimam göstereceğim. Allah yolumuzu açık etsin. Bu çaba herkes için iyi olsun.”

DAVUTOĞLU: TARTAN EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMDAN OLACAK

Gelecek Partisi genel Lideri Ahmet Davutoğlu da duyduğu memnuniyeti tabir ederek, “Sayın Hakan Tartan fazlaca bedelli bir kültür insanı, siyaseti nezaket ortasında yapmış epeyce bedelli bir siyasetçimiz. Bugün, partimizin çınar yaprağı altında milletimizi buluşturmak ismine seferberlik davetimize evet dedi ve ortamıza katıldı. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Davutoğlu, Gelecek Partisi’ne birfazlaca alanda epey boyutlu katkı sağlayacağını söylemiş olduği Tartan’ın önümüzdeki devirde en yakın çalışma arkadaşlarından biri olacağını söylemiş oldu.

HAKAN TARTAN KİMDİR?

1961 yılında Ankara’da dünyaya gelen Hakan Tartan, İzmir Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdikten daha sonra, toplumsal siyaset, toplumsal diyalog ve AB uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. Çeşitli gazetelerde muhabirlik, yöneticilik ve müelliflik bakılırsavlerinde bulundu.

12 Eylül 1980 darbesiyle kapatıldıktan daha sonra 1992 yılında bir daha açılan Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’deki kurucu ve yöneticileri içinde yer aldı. Demokratik Sol Parti’ye geçen Tartan, 1995 ve 1999 senelerındaki genel seçimlerde iki kere İzmir’den milletvekili seçildi. DSP Önderi Bülent Ecevit’in başbakanlığında kurulan 56. Hükümet’te Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı yaptı.

2002 yılında DSP’den istifa ederek, İzmir Milletvekili’yken Yeni Türkiye Partisi’ne katılan Tartan, 2009’da CHP’ye geçerek Konak Belediye Lideri seçildi. 2014 yılında talip olduğu İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adaylığı gerçekleşmeyen ve Konak’ta da yeniden aday gösterilmeyen Tartan bunun üzerine CHP’den istifa ederek eski partisi DSP’ye döndü. Tartan bugün Gelecek Partisi’ne üye oldu.