Hatay Valisi duyurdu: Afrin’de toplu mezar bulundu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Hatay Valisi duyurdu: Afrin’de toplu mezar bulundu Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Afrin’de Zeytin Kısmı Harekatı öncesinde YPG/PKK’lı teröristlerin denetimindeki bölgede toplu mezar bulunduğunu deklare etti.

PKK/YPG terör örgütünün sivilleri katlettiğini söyleyen Doğan, bu sabah itibariyle toplu mezardan çıkarılan ceset sayısının 61 olduğunu duyurdu.

Doğan açıklamasında şu tabirleri kullandı:

* Mahallî polis ve lokal savcının nezaretinde toplu mezar bulundu. Tabi bu insanlık cürmü. PKK terör örgütünün, YPG terör örgütünün ne tıp cürümler işlediği ve neler yaptığı vakit zaman çıkıyor. Dün sayıları açıklamıştık, 35’ti. Lakin sabah itibariyle sayı 61’e çıktı ve çalışma da hala devam ediyor.

* Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Afrin harekatından birkaç gün evvel Afrin’de bulunan sivil halktan sayısını bilmediğimiz sayıda insan YPG terör örgütü tarafınca katledilmiştir.

* Katledilen bu beşerler Afrin’in çabucak kenar mahallesinde kepçelerle açılan mezarlara gömülmüştür. Dün bir ihbar üzerinde bir çalışma yapıldı ne sonucunda elde ettiğimiz sayının akşama yanlışsız artacağını düşünüyoruz. Mahallî savcı orada, sıhhat üniteleri orada, lokal polis çalışmasını devam ettiriyor.

* PKK terör örgütünün işlemiş olduğu bu insanlık kabahatini bütün milletlerarası örgütlerin görmesini, bütün insanlığın görmesini istiyoruz. Bir ay evvel bir daha PKK terör örgütü Afrin’deki bir sivil hastaneyi amaç almış, 147 sivil vatandaş şehit olmuştu. Bunların tacizleri sivil halk üzerine devam etmekte…

* Bugün itibariyle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Ben buradan PKK/YPG terör örgütünü lanetliyorum. İnsanlık cürmünün memleketler arası kuruluşlar tarafınca görülmesini, yerinde izlenmesini de talep ediyorum.