Hüseyin Baş: Güncelleme gerek !

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Hüseyin Baş: Güncelleme gerek !
BTP Genel Lideri Hüseyin Baş; Telefonlarınızdaki uygulamalar en genç ayda bir güncelleme uyarısı verir. Yahu 20 seniçin beri size güncelleme uyarısı yapılıyor, siz hepsinde ‘ondan sonrasında anımsat’ diyorsunuz. İstiyorsunuz ki illa telefonun şarjı bitsin. Değişmenin vakti geldi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş, partisinin Şanlıurfa vilayet kongresine katıldı.

Muzaffer Yağmur’un vilayet lideri seçildiği kongrede konuşan BTP başkanı gündeme ait değerlendirmeler yaptı.

İstanbul’da düzenlenen gençlik şöleninde söylemiş olduği müziğin büyük yankı bulmasına değinen Hüseyin Baş, “Türkiye’de baya bir insan beni sahne şovumla tanıdı. Zannediyorlar ki ben müzikçiyim. Ben müzikçi değilim, ancak yapabilirim. Ben siyasetçiyim. Ben bu ülkenin dış siyasetini çözebilecek siyasetçiyim. Ben bu ülkenin iktisadını çözebilecek siyasetçiyim. Ben bu ülkedeki adaleti çözebilecek siyasetçiyim. Ben bu ülkedeki hukuk sistemini oturtabilecek siyasetçiyim. Ben bu ülkede sizin yaşadığınız ne sorun var ise, o sorunu çözebilecek bir siyasetçiyim. Size şunun kelamını veriyorum; Ben bu ülkenin bir kuruşuna ve bir karışına ziyan verdirtmem. Ben bu ülkede bu gençlerin geleceğini kendi evlatlarımın geleceği üzere görür organize ederim. Devlet bu değil mi? İşte bunu yapan bir siyaset ve ben gerçekten size hizmet ederim zira benim hem atama, hem babama bir kelamım var. Ben bunu yaparım” dedi.

“Arayı bulacağız derken ortada kaynamayalım”

Konuşmasında Ukrayna krizine de değinen BTP önderi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arabuluculuk teklifine ait şunları söylemiş oldu; “Şimdi, Rusya- Ukrayna sorunu var. Bizimkiler çıkmış, ‘Arabulucu olacağız’ diyor. Arabulucu olmak âlâ güzel da ortada kalmak âlâ bir şey değil. Ortayı bulacağız derken ortada kaynamayalım. Arbedelerde en çok dayağı ortadaki yer”

“Buğdayı ithal edersen şüphesiz ekmek kıymetli olur”

Rusya ve Ukrayna’nın dünyanın önde gelen buğday üreticileri ve ihracatçıları olduğunu söz eden Hüseyin Baş, “Bunlar en büyük ihracatı yapan ülkeler. Bu kriz sürecinde biz buğday meblağlarının bir daha yükseldiğini görüyoruz, daha da yükseldiğini goreceğiz. Benim gözümde tarım hiç bir vakit ticari bir bölüm olmamıştır. Tarım devletler için her vakit için stratejik bir daldır. Bunun ne kadar kıymetli olduğunun fazlaca kısa bir vakit daha sonra yine farkına varacağız. Biz ‘ekmek şu kadar lira oldu’ diye oturup ağlıyoruz. Kardeşim sen buğdayı bile ithal edersen şüphesiz ki senin ekmeğin değerli olur. Artık parası olmayan makarna yer değil mi. Makarna da yiyemeyecek” dedi.

FETÖ’ye sahip çıkan Mehmet Öz’ün THY reklamında oynatılması

Konuşmasında, “THY’yi satacaklar. THY’yi satmadan evvel kendi uçak filonu satacaksın. O denli milletin şirketini satarak olmaz” tabirlerini de kullanan BTP önderi Baş, THY reklamında oynatılan Dr. Mehmet Öz’ün FETÖ elebaşına dayanak veren açıklamalarını hatırlattı ve iktidara bir daha mi kandırıldınız sorunu sordu.

Hüseyin Baş şunları söylemiş oldu; “Kim bu adam, ABD’de yaşayan Dr. Mehmet Öz. Kim oynattı bunu reklamında, THY. Tıpkı Mehmet Öz bundan 3 gün evvel çıktı, ‘Fethullah Gülen’in darbeci olduğunu sav etmek yanlıştır’ dedi. Bu adam bırak THY, tuvalet kâğıdı reklamında oynasaydı sizin evlerinizden o tuvalet kağıdını toplatırlardı. Artık ne oldu, bir daha mi kandırıldınız? Bu iktidarın en büyük sorunu kuvvetli bir iktidarı olmaması. Devamlı kandırılıyor, bu kadar olur mu yahu! Senin kandırıldığına üç yaşındaki çocuk kanmaz kardeşim. Senin hiç mi hesabın, hiç mi muhaseben yok? Demek ki buradan ne anlıyoruz, artık bir şeyleri değiştirmenin vakti geldi. Artık hepinizin elinde birer akıllı telefon var. Telefonlarınızda uygulamalar var. Bu uygulamalar en genç ayda bir güncelleme uyarısı verir. Yahu 20 seniçin beri size güncelleme uyarısı yapılıyor, siz hepsinde ‘sonrasındasında anımsat’ diyorsunuz. İstiyorsunuz ki illa telefonun şarjı bitsin. Değişmenin vakti geldi.”

Bakan Nebati’ye hodri meydan!

20 Aralık gecesi yapılan dolar operasyonuna ait Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kendisine verdiği yanıtı da hatırlatan BTP önderi, “Bakan çıktı bana karşılık verdi. Sayın Bakan, ‘birisi çıkmış demiş ki 40 milyar dolar olmadan bu iş olmaz, bu kadar büyük paraya ne gereksinim var’ diye bana yanıt verdi. Artık bakana söylüyorum, ‘Ey bakan, madem bir gecede 1 milyar dolar satıldı diyerek doları o kadar düşürdün. Aklın yok mu, sat bir 1 milyar dolar daha tekrar düşsün hadi! 3 daha sat, 5 daha sat… Para mı senin için! Sat da düşsün, niçin yapamıyorsun? Paran mı bitti? Demek ki bu işler o denli 3 lira ile 5 lira ile olmuyor. Olsaydı bir daha düşerdi, satar satar indirirdin. Pekala dolar bizim için niçin bu kadar kıymetli? Her şeyimiz ithal de ondan. bu biçimde bir ortamdayız” formunda konuştu.

“Elektrik işletmelerini belediyelere verin”

İktidar tarafınca muhalefet belediyelerine yapılan ‘suda indirim yapın’ baskısına dikkat çeken Hüseyin Baş, “Çıkmışlar ‘Belediyeler suda indirim yapsın’ diyorlar. Bir teklifte bulunacağım, ‘elektrik işletmelerini belediyelere verin, bakın bakayım ona indirim yapıyorlar mı yapmıyorlar mı! Niçin suyla uğraşıyorsun?” dedi.

Hükümetten gelen, ‘elektriği devlet olarak sübvanse ediyoruz’ açıklamalarına da yanıt veren Hüseyin Baş şu biçimde konuştu; “Benim için sübvanse yapma, ver bana paramı ben yönetimimi, muhasebemi yaparım. Niçin sende duruyor para? Demek ki diğer bir şeyler dönüyor, bu kadar sıradan. Bilmiyorum artık beşli çete mi, onlu çete mi, peçete mi?”

“Atatürk yardımıyla Suriye’den farklıyız”

Konuşmasında Suriyeliler sorununa de giren Hüseyin Baş, “Her yer Suriyeli mülteci. Niçin, o ülke paramparça fakat biz değiliz? Zira bu ülkede bir Atatürk farkı var. Atatürk bize bir Cumhuriyet bıraktı, demokrasi bıraktı, tek bilek tek yürek bir millet yaptı bizi. Millet olma şuurumuzu müdafaa ve koruma ettiğimiz sürece hiç kimse bizi parçalayamayacak ancak biz bunu unutursak, birbirimizle arbedeye dalarsak hiç kuşkunuz olmasın en çok 15 sene daha sonra Suriye ne yaşadıysa birebirini tahminen siz yaşamazsınız lakin sizin çocuklarınız yaşar. İşte bütün bunların önüne geçmek istiyorsak bir olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız, yarınımızı düşüneceğiz. Ben 2090’da ülke nasıl olacak diyorum, bunların kederi ülkeyi 1990’ya götürmek. Ortada yüz yıl var, bunu goremiyor musunuz? O yüzden Hüseyin Baş diyeceksiniz, o yüzden Bağımsız Türkiye Partisi diyeceksiniz ve daima birlikte bu ülkeyi Atatürk’ün de maksat gösterdiği üzere muasır medeniyetler düzeyine hatta daha ilerisine daima birlikte taşıyacağız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı