Iannone aklını kaybetmedi: “Artık kaskımda Einstein var. Ve Elodie ile yeniden doğdum”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Andrea Iannone değişti. Bugün Albert'tan alıntı yapıyor Einsteinkelimeyle oynamak ırk — ırk, ama aynı zamanda: ırk — kapsayıcılık mesajı vermek: “Böyle zor zamanlarda, insanlar arasındaki sevgi ve saygı en önemli şeydir.” Hafta sonu Misano'da başlayacak olan kadınlar motosiklet dünya şampiyonasının elçisi oldu (“Bir tür vaftiz babası. Daha doğrusu vaftiz babası”). Ortağı Elodie'den bahsederken gözleri parlıyor: “Onunla yaşamak ne büyük bir gurur, ne büyük bir şans.” Doping nedeniyle aldığı 4 yıllık diskalifiyenin (“Sonsuza kadar kalacak bir yara izi”) ardından Şubat ayında pistlere geri dönen oyuncu, gerçekten farklı görünüyor. “Sadece mutluyum.” İlk çıkışını yapıyor Süper bisikletlerAçık Ducati, ilk 3 yarışta 2 podyum. “Bu sadece başlangıç.” 2025'te 35 yaşında olsa bile MotoGP'ye dönmeyi hayal ediyor. “Misano'da da yarışıyoruz. Bakalım Dall'Igna'yı ikna edebilecek miyim,” diye gülümsüyor.

Kaskıyla başlayalım. Şöyle diyor: “Tek ırk, insan ırkı”.

“Einstein'ın sözlerinden ilham alan benim bir fikrim. Barışın sembolü, gökkuşağının renkleri. Bunlar zor zamanlar: Artık açmıyorum instagram savaş, ölen çocuk görüntülerini görmemek için. Bu kadar çok görünürlük varken, en azından bir mesaj vermek bana doğru geliyor: Ten rengi, cinsel yönelimi, siyasi fikirleri, dini ne olursa olsun, yalnızca insanlara saygı göstererek biraz dinginliği yeniden kazanabiliriz.”

Kadınlar dünya şampiyonasının ilk maçı da 24 yarışmacının katılımıyla Misano'da gerçekleşecek.

“Sonunda. Kızlar yıllardır erkekler arasında yarışıyor – ve bazı durumlarda erkeklere maaşlarını veriyorlar – ama bizimki oldukça fiziksel bir spor: motosiklet 140-150 kg ağırlığında. Dorna sadece kadınlara özel bir şampiyona yaratmaya karar verdi ve ben de Katılmaktan onur duyuyorum.”

Ne kadar bilgelik. Elodie'nin hikayesi onun için iyi.

“O hafif ve basit. Neşeli, güneşli.”

Elodie annelikten, yumurtalarının dondurulmasından bahsediyor. Andrea için ise şöyle diyor: “Onu hizaya sokacağım, onun yanında bir nebze de olsa demir çavuş gibi olacağım.” Olası?

“Cevap vermeyeceğim, beni kandırmayın: yoksa gazetelerde saçma bir dram başlayacak. Aile mi, çocuklar mı? Şu anda geri dönüşüme ve yakın geleceğime odaklandım: Artık uzun vadeli planlar yapmıyorum, geçmişte her şey çöktü ve bu beni iki kez yaraladı. Ama kesinlikle geleceğimde bir aile de var.”

2020 yılında diskalifiye, idrarında anabolik steroid izleri bulunmasının ardından Lozan Tas tarafından onaylandı. Artık kimse Iannone'nin yarışlara döneceğine inanmıyordu

“Koşmak benim hayatım. Hiçbir zaman geçmeyecek bir yara izi olmasına rağmen asla pes etmedim. Yola geri dönmek en önemli şeydi, bunu nasıl başardığım belli değildi. İlk 10-12'de bitirmek beni tatmin ederdi ama yine öndeyim: gelişme için büyük bir fark var, takımla tam bir uyum içindeyim ve öğrenecek çok şeyim var”.

Superbike'ın seviyesi beklenenden daha yüksek.

“Sorun şu ki, sizin açınızdan her şey yolunda gittiğinde beklentiler artıyor; uzun süre hareketsiz kaldığınızı unutuyorsunuz ve çok güçlü rakiplerle mücadele ediyorsunuz. Ama inatçıyım. Ve sabırlı.”

GETTY GÖRÜNTÜLER

GETTY GÖRÜNTÜLER

GETTY GÖRÜNTÜLER

Liberty Media'nın MotoGP'sinde faydalı olabilir.

“O dünyaya dönme hırsından, dürtüsünden ya da deliliğinden yoksun değilim. İyiyim ama Ducati Pramac ile MotoGP'de tekrar ne yapabileceğimi merak ediyorum. Ve merakınızı giderirseniz daha iyi yaşarsınız. Borgo Panigale'nin planlarında yer aldığımı sanmıyorum ama Paolo Campinoti'nin (ed. Pramac takımının sahibi) beni geri almaktan mutlu olacağını biliyorum.”

Ducati, Bastianini ve Martin'e veda ederek Bagnaia'nın gelecekteki ortağı olarak Marquez'i çoktan seçti.

“Durumun üstesinden gelebilecek teknik ve insani yeteneklere sahipler. İlk önce dört şampiyonun anlaşmasını sağlamaları gerekiyordu. Artık sorun yarı yarıya azaldı.”

2016'da Suzuki'ye gitmek için Kırmızı takımdan ayrılmamalıydı.

“Büyük bir pişmanlık. Oldu, kusura bakmayın. “Geriye dönsem her şeyi eskisi gibi yapardım” diyen, hayattan hiçbir şey anlamamıştır.”

Instagram'da 2 kez dünya şampiyonu olan Bagnaia kadar takipçisi var.

«Belki de profili ondan çok önce açmış olduğum için. Ya da insanlar benim her zaman kendim olduğumu bildikleri için: belki bölücü ama dürüst ve sadık. Hala diskalifiyeyi düşünüyorum, son yıllarda neler yapabileceğimi düşünüyorum. Ama sonra halkın bana göstermeye devam ettiği sevgi ve desteğe bakıyorum, gaza basıyorum ve mutluyum.”