‘İBB’ye terör soruşturması’ raporu… İmamoğlu’ndan birinci açıklama

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
‘İBB’ye terör soruşturması’ raporu… İmamoğlu’ndan birinci açıklama CHP İstanbul Vilayet Lideri Kaftancıoğlu ve İBB Lideri İmamoğlu Saraçhane’de ortak açıklama yaptı.

İmamoğlu’nun burada yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

*Hukuktaki tarafının vahameti açısından bu altı çizilmesi gereken bir olay. Bu vakit dilimine dahil olduğunuzda hiç birimiz herbiçimde bunun fazlaca kolay, pamuklar ortasında, epey renkli, hayli romantik bir diyalogla geçeceğini kestirim ediyorum hayal etmemiştir.

*Bunun yüksek dozda mücadeleci, yüksek dozda hengameli geçeceğini düşünmüştür.

İsim vermeyeceğim. daha sonradan bakan olmuş, milletvekili olduğunda, evvelce de tanıştığım birisiyle, 2015 Haziran-Kasım içinde yaşananlar…

*Haziran ayında seçim olmuştu. Yeni milletvekilleri seçilmişti. O sırada tesadüf oldu. Beylikdüzü Belediye Başkanı’ydım. Ankara’dan dönüyordum. Uçakta yanıma o şahıs oturdu. Tebrik ettim.

*Aynen şunu söylemiş oldum. Türkiye’nin önüne fırsat yanlışsız. bu biçimdesi yüksek oranlı koalisyon muazzam bir onarım devri, hukukun güzelleştirilmesi devrini yaşatabilir.

Ülkemizin farklı noktalarda da nasıl tavır aldıklarını da görüyoruz. Bu nerede? Demokraside, hukukta, devletin farklı kademelerinde, atanmış bakanlarında.

*Bu yargı sonucuna imza atan hakim-savcıların çocukları için de çalışacağız. Biz onların çocukları hukuksuzluklarla muhatap olmasın diye de kazanmak zorundayız.

*Bu siyasi sonucun karşısında yalnızca bizim bağlarımızı konuşmaya, konuşturmaya çalışan akıl, karar hakkında konuşmuyor.

*Dün prestijiyle uydurma bir terör soruşturmasının savcılığa başvurma hali var. Birkaç gün evvel malum bakan çıkıp ‘şöyleki olursa bakılırsavden almam lakin şu hallerde alırım’ dedi.

*Bu ne kibir, bu ne aymazlık? Bu lisan ve bu akıl Gaziosmanpaşa’da gidip çay içecek kahvehane bulamayacak. Selam verecek adam bulamayacak.

*Ben milletimin vicdanını biliyorsam, o adalet mahrumu akıldan çıkan bu kelamlardan daha sonra gelecek ile ilgili tanımım net. Fakat ben hangi köye gitsem konuk olabileceğimi biliyorum. Bu tıp işlere başvurması beyhude, ok yaydan çıkmıştır. Bu memlekette değişim olacaktır.

*Zamanı artık. Önünde hiç bir pürüz tanımayan milyonlarca insan var. Aldığını bu karara otomatik olarak yanlıştır diyen vicdanı yüksek bir millete sahibiz. Yüzde 10-12 düzeyinde hırsı aklının önünde beşerler olabilir.

*Ama biz milletimizin şanlı hislerine inanıyoruz. Milletin adaletinde karşılık bulmayan karar bizim vicdanımızda da yok kararındadır.

*Biz dünden fersah fersah daha kuvvetli, kararlıyız. Biz buraya geldiğimiz gün ceketimizi alıp çıkacak üzere nazaranv yapıyoruz.

*Birileri üzere doldurup çıkacak üzere vazife yapmıyoruz. Koltuktan güç alan beşerler değiliz, o koltuğa güç katmaya gelen insanlarız.

*İnsanın kendi siyasi ailesi en büyük güç aldığı deposudur. Sayın genel liderimizin Ankara’da gösterdiği derin sıcaklığa teşekkür ediyorum.

*Saraçhane’de başkanların katkı sunması beni epey keyifli etmiştir. Büyük bir mutabakatla, muhalefetin kuvvetli duruşuyla bu aklı tarihin derinliklerinde bırakıp kuvvetli bir geleceğe bakacağız.

*Dünden daha kabul gördüğümüzü unutmayın. Alana daha kuvvetli çıkın. Toplumun bir kısmı ne olduğunu bilmiyor olabilir.

*Siyasetin önüne mani koyup engellemek istedikleri şahıslar, kümeler var. 7/24 çalışmanın vakti.