İklim değişikliği insan yapımı mı? “Kanıt uzun zamandır sağlandı”

Burcin

New member
Video metnini okuyun
Katlama ve açma sembol görseli

“Dünyadaki sıcaklıklar her zaman dalgalanmıştır. Küresel ısınma insan yapımı değildir.”

“Şimdi belki de küresel ısınmadan aslında insanların sorumlu olduğuna dair %100 kanıt nasıl sunabileceğinizi düşünmelisiniz? Bunu uzun süre düşündüm ve aklıma gelen tek yol, geçmişe yolculuk yapmaktı. sanayi öncesi dönemi makinelerle işleyip, sera gazları salmadan dünya kalkınmasını yeniden başlatabiliriz. sizi bilmem ama benim zaman makinem yok. ben bunu yapamam ama bu deney yapabilir. biz Bu deneyi bilgisayar modelleri yardımıyla yapabiliriz. İnsan etkisi olan simülasyonlar ve insan etkisi olmayan simülasyonları, yalnızca güneş radyasyonu, volkanlar ve daha fazlası gibi doğal faktörlerle yapabiliriz. Ve bunu yaptığımızda, farkına varırız ki, Başından beri ısınma yaşanıyor İnsan faktörünü, yani sera gazlarındaki artışı hesaba katmazsak sanayileşme hiçbir şekilde simüle edilemez ve bu konuda bilimde bir delil varsa, bu delil çoktan ortaya atılmıştır. tedarik edilen. Küresel ısınmanın ana nedeni insanlardır.”