İmamoğlu ve Karalar, ‘İlham Veren Adımlar’ı tanıttı

HoVaRDa

New member
İmamoğlu ve Karalar, ‘İlham Veren Adımlar’ı tanıttı İstanbul Vakfı’nın “Büyüt Hayallerini Projesi” kapsamında geliriyle kız öğrencilere burs imkânı sağlayacak olan “İlham Veren Adımlar” kitabının Türkiye’deki birinci tanıtımı Mersin’den başladı. İstanbul Vakfı Gönüllüsü Dilek İmamoğlu ve birlikteindeki heyet, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Karalar ve Mersinden Bayan Kooperatifi Lideri Meral Seçer’le bir arada Mersin’de bir dizi programa katıldı. Dilek İmamoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kır Çiçekleri’ni de ziyaret ederek, “İlham Veren Adımlar” kitabını atlet kız öğrencilere ikram etti.

55 KIZ ÖĞRENCİ KATILDI

“İlham Veren Adımlar” kitabının tanıtımı için Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kır Çiçekleri Projesi kapsamında kırsal mahallelerden gelerek Mersin’de tahsil bakılırsan 55 sportmen kız öğrenciyle buluşan İmamoğlu, Seçer ve Karalar, Büyükşehir’in Kır Çiçekleri’yle sohbet etti. Kitabı tanıtan Dilek İmamoğlu, akabinde çocuklara hayallerini sordu.

‘EMİNİM HEPSİNE İLHAM KAYNAĞI OLACAK’

İstanbul Vakfı Gönüllüsü Dilek İmamoğlu, “Büyüt Hayallerini Projesi” kapsamında birinci geziyi, Mersin’e yaptıklarını ve Kır Çiçekleri’yle manalı bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti. İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Amacımız Büyüt Hayallerini Projesi’yle bir arada İlham Veren Adımlar kitabımızı Türkiye’nin dört bir yanındaki kız çocuklarına ulaştırmak. Birinci ayağı bugün Mersin’de gerçekleşti. Kır Çiçekleri’ndeki kızlarımıza kitabı ulaştırdım. Bu kitap eminim hepsine ilham kaynağı olacak. Lakin ben görüyorum ki onların hepsinden kendilerinden daha sonra gelecek jenerasyondaki kızlara ilham olacak hayli hoş başarılı öyküler çıkacak. Bugün sohbetimizden onu anladım. Eğitim maksatlı bir projenin geliriyle kız çocuklarımıza burs vereceğiz. Onlara katkı sağlayacağız.” (ANKA)