Iron Men bu yaz gerçekten büyük bir oyuncuya veda ediyor

ahmetbeyler

Active member
18 Mayıs saat 15.15 civarında An der Alten Försterei stadyumunda oldukça duygusal bir an yaşanacağı kesin. Çünkü 18 Mayıs'ta kendi seyircisi önünde sezonun son maçını SC Freiburg'a karşı oynayacak olan 1. FC Union Berlin, Jakob Busk'a veda etmek zorunda kalacak. Yedek olarak kalabalığın favorisi olmayı başaran Danimarkalı oyuncudan. Who son yıllarda nadiren kullanıldı ancak bir entegrasyon figürü olarak Demir Adamların başarısına önemli katkılarda bulundu.

Ancak Perşembe günü 1. FC Magdeburg'a karşı oynanan 3-1 hazırlık maçında Iron Goal'un golünü koruyan, ancak 69. dakikada sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalan 30 yaşındaki oyuncu için yaz artık sona erecek. Köpenicker formasıyla geçirdiği sekiz yılın, 57 müsabakaya katılmanın ve kulüp efsanesine doğru ilerlemenin ardından sona erdi. Kopenhag yerlisi bu süre zarfında birkaç kez sakatlandı, ancak her zaman geri dönmek için mücadele etti ve dört yıl boyunca takım konseyinin bir üyesi olarak iç iklimden sorumlu oldu. Busk kendisini ciddiye almasa da önemliydi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

İkinci bir aile buldum

Cuma günü, Kopenhag yerlisi kulübün internet sitesinde şu ifadelere yer verildi: “2016'da Union'a geldiğimde Berlin'in evim olabileceğini hayal edemezdim. Sporda pek çok iniş ve çıkışlar yaşadım ama aynı zamanda bu kulüpte her şeyi deneyimleyebildiğim için de çok şanslıyım. Bundesliga'ya yükselmeleri ve Şampiyonlar Ligi'ne katılmaları inanılmazdı. Burada ayrıca arkadaşlar ve ikinci bir aile buldum. Takım arkadaşlarım, personel ve taraftarlar bu sefer Union'da çok özel bir şey yaptılar. Birlik beni şekillendirdi ve ona her zaman gurur ve sevinçle bakacağım.

Union'ın profesyonel erkek futbolu genel müdürü Oliver Ruhnert ise şu yorumu yaptı: “Jacob'un Union'daki dönemi her zaman kolay değildi ama o hiçbir zaman kendini tatmin etmedi veya pes etmedi. Her gün çok çalıştı, yeni oyuncuların hızla kulübe entegrasyonuna büyük katkı sağladı ve böylece son birkaç yılın başarısına çok önemli bir katkı sağladı. Kendisine çok minnettarız ve gelecekte ona en iyisini diliyoruz.”

Gerçek şu ki Busk hiçbir şekilde kariyerine son vermeyi düşünmüyor. Ancak hangi kulüpte yeni bir mücadele aradığı belli değil.