İskenderunspor, Ümit Karan ve Jan Olde Riekerink ile mukavele imzaladı

tesbih

New member
İskenderunspor, Ümit Karan ve Jan Olde Riekerink ile mukavele imzaladı TFF 3. Lig gruplarından İskenderunspor, Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink’le kulüp üst yönetici (CEO), Ümit Karan’la da teknik yönetici olarak 3 yıllık mukavele imzaladı.

Her vakit şampiyonluğa oynayan bir ekip olacaklarının altını çizen Bolat, “Bugün TFF 3. Lig’deyiz, yarın nerede olacağımızı Allah bilir. Alışılmış ki biz de üst liglere çıkmak istiyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz. Bence bu yıl TFF 3. Lig’in en güzel takımını kurduk. Şampiyonluğun en büyük adayı İskenderunspor. Elimizden gelen her şeyi yapacağız.” tabirlerini kulandı.

RİEKERİNK: “TÜRK OYUNCULARIN ÖNÜ AÇILIR”

Kulübün CEO’su olan Hollandalı futbol adamı Jan Olde Riekerink, burada bulunmaktan memnunluk duyduğunu lisana getirdi.

Futbolda 26 yıllık deneyime sahip olduğunu anlatan Riekerink, geride kalan periyotta iki kulübü kendisi için epeyce bedelli gördüğünün altını çizerken, bunların Galatasaray ve Ajax olduğunu belirtti.

İskenderunspor’a fazlaca büyük katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan Riekerink, öncelikli amaçlarının şampiyonluk olduğunu kaydetti.

Muhteşem Lig’deki yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili soru üzerine Riekerink, “Benim için Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı karar kıymetli. Bundan dolayı da Türk oyuncuların önü açılır diye düşünüyorum.” karşılığını verdi.

KARAN: “İSKENDERUNSPOR’U ŞAMPİYON YAPACAĞIZ”

İskenderunspor’da teknik yöneticilik bakılırsavine getirilen Ümit Karan, hayatı boyunca gayesi olan ekiplerde nazaranv yaptığını ve kendisi için gayenin şampiyonluk olduğunu söylemiş oldu.

İskenderun’un kendisine yabancı bir yer olmadığını aktaran Karan, “seneler evvel buradaki stada geldim ve maçları hala hatırlıyorum. Zira dayılarım burada futbol oynadı. bu biçimdelardan kalbimde İskenderun ışığı parladı. İnşallah daima bir arada İskenderunspor’u şampiyon yapacağız.” halinde konuştu.

Konuşmaların akabinde Jan Olde Riekerink üst yöneticilik (CEO), Ümit Karan da teknik yöneticilik vazifesi için 3 yıllık imza attı.

Merasime, Atakaş Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakamı İskender İstikametten, İskenderun Belediye Lideri Fatih Tosyalı ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Levent Hakkı Yılmaz da katıldı.