İspanyol tenisçi Nadal’dan Djokovic’e tenkit

tesbih

New member
İspanyol tenisçi Nadal’dan Djokovic’e tenkit Mesleğinde 20 grand slam şampiyonluğu bulunan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 17 Ocak Pazartesi günü başlayacak Avustralya Açık’a iştirak durumu belirsizliğini koruyan Sırp Novak Djokovic’in son periyottaki aksiyonlarından rahatsızlık duyduğunu söylemiş oldu.

Aşı tersliği niçiniyle Avustralya tarafınca vizesinin ikinci defa iptal edilmesinin akabinde sonucun iptali için tekrar mahkemeye başvuran tek erkekler tenisinin bir numaralı ismi Novak Djokovic’in aksiyonlarıyla fazlaca fazla gündeme geldiğini belirten Nadal, “Açıkçası, bu durumdan yoruldum ve rahatsızlık duyuyorum. Djokovic, turnuvalardan büyük değil.” tabirlerini kullandı.

Yaşananların uzamasının baş karışıklığına yol açtığına değinen 35 yaşındaki Nadal, “Bakış açıma nazaran, bu olayda cevaplanması gereken epey fazla soru var. Sonunda bir sonucun çıkması, herkes için hoş olur. Herkes kendi yolunu seçer. Novak’a bir insan ve atlet olarak elbet hürmet duyuyorum. Ancak son haftalarda yaptığı birfazlaca şeye katılmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Djokovic, Kovid-19 aşı mecburiliği bulunan Melbourne’deki Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na tıbbi muafiyet sonucuyla katılacağını bildirmişti. Melbourne’e ulaştıktan daha sonra muafiyet sonucu kabul edilmeyen ve ülkeye giriş vizesi iptal edilen 34 yaşındaki tenisçi, mültecilerin tutulduğu otele gönderilmişti.

Avustralya Açık’ta 9, mesleğinde 20 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic, vize iptaline itiraz ederek sonucu federal mahkemeye taşımıştı. Avustralya Federal Devre ve Aile Mahkemesinde görülen davada Djokovic haklı bulunmuş, Avustralya hükümetinin vize iptali sonucu kaldırılmıştı. Djokovic’in avukatlarından gelen evrakları inceleyen Avustralya Göç Bakanı Alex Hawke, yetkilerini kullanarak Sırp tenisçinin vizesini bir kere daha iptal ettiğini duyurmuştu.

Bunun üzerine karara itiraz eden Djokovic’in davası, Avustralya Federal Mahkemesine sevk edilmişti. Bu mahkemede alınacak karara nazaran, Novak Djokovic’in Avustralya Açık’a iştirak durumu belirlenecek.

Sabah saatlerinde Göçmen Bakanlığı gorevlilerine verdiği sözün akabinde gözaltına alınan Djokovic, mültecilerin kaldığı otelde tutuluyor.