İstek Kayaalp, Tokyo 2020’den altın madalya bekliyor

tesbih

New member
İstek Kayaalp, Tokyo 2020’den altın madalya bekliyor Tokyo’da gerçekleştirilecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları öncesi açıklamalarda bulunan ulusal güreşçi İstek Kayaalp, “Ülkem ismine sonuna kadar kadar savaşacağım. İnşallah uygun sonuçlarla ülkeme dönerim diye ümit ediyorum” dedi.

Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatlarına katılma hakkı elde eden İstek Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği aktiflikte açıklamalarda bulundu. Grekoromen Güreş kategorisinde çaba edecek olan Kayaalp gücünün tepeye gerçek çıkardığını belirterek, “Sert antrenmanlarımızın son haftası kaldı. Bir hafta daha sıkı bir biçimde çalışıp daha sonra idmanları teke düşürerek devam edeceğiz. Gücümüzü tepeye gerçek çıkarıyoruz. Gereken bütün hazırlıkları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah her şeyin bizim için âlâ olacağını düşünüyorum. Kâfi ki oraya sakatlıksız tam ve kuvvetli, formlu bir biçimde gitmek epey kıymetli. Biz de gerekeni yaparak gideceğiz. Orada da inşallah almadığım tek altın madalyayı ülkeye kazandırmak maksadım. Ben güzel olduğum sürece, sakatlığım, ağrım yahut sızım olmadığı sürece inanıyorum son dakikaya kadar maçı alabileceğime inanıyorum. Sonuna kadar da savaşacağım ülkem ismine. İnşallah düzgün sonuçlarla ülkeme dönerim diye ümit ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“ONLAR BİZDEN ÇEKİNECEKLER”

Geçmişte kazandığı muvaffakiyetlerin kendisine deneyim olacağını düşünüp düşünmediği sorusunu cevaplayan İstek Kayaalp, şöyleki devam etti:

“O kadar epeyce madalya aldık ki kişisel olarak bakarsak inanılmaz bir madalya koleksiyonumuz var. Binlerce atletin hayali olabilecek bir madalya koleksiyonumuz var. Olağan ki bunun deneyimi var. yılların verdiği, şampiyonaların verdiği deneyim ile oraya gideceğiz. O kadar muvaffakiyetle olimpiyata gideceğiz. Alışılmış ki tesiri olacak. Rakiplerimiz şampiyonalarda yendiğimiz rakiplerin birebiri. Onlar bizden çekinecekler. Biz de ona göre maça çıkacağız. hiç bir vakit rakibimizi küçümsemeyeceğiz.”

“HEYECANI VE GERİLİMİ DENETİM ETMEK ÖNEMLİ”

bir evvelki şampiyonlukların olimpiyatın habercisi olduğunu daima lisana getirdiğini hatırlatan İstek Kayaalp, kelamlarına şöyleki devam etti:

“Olimpiyat altının habercisi olur. bundan evvelki olimpiyatta gümüş, ondan evvelki olimpiyatta da bronz olmuştu. Bunda olimpiyatlarda şampiyonluğun habercisi olur diye düşünüyorum. İnşallah şampiyonlukla ülkeme dönerim. Şu an bir şey hissetmiyorum. Deneyimli bir sporcuyum. O denli epeyce heyecan yapmak gücü bitirir bilirsiniz. Atletin epey heyecanlı olmaması gerekir. Atletin heyecanı ve gerilimi denetim edebilmesi epeyce kıymetli. O yüzden maç gününe kadar epeyce bir heyecanım olacağını düşünmüyorum. Kuralar çekildikten daha sonra orada biraz heyecan olursa olur. aslına bakarsan ben kendime güveniyorsam, gücüm kuvvetim yerindeyse, sakatlığım yoksa Allah’a şükür fazla bir heyecanım olmaz diye düşünüyorum.”