Jorge Lorenzo, İspanyol vergi memuruyla girdiği savaşı kazandı: “Bir kabusun sonu. Yarışlarda da beni avladılar” – Spor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Bu bir kabus. Ama kimse bana ne uykusuz gecelerimi ne de piste çıkmadan önce ihtiyacım olan huzuru geri verecek.” Mallorca’dan 5 kez dünya şampiyonu olan Jorge Lorenzo, İspanyol vergi memuruyla girdiği kişisel savaşını az önce kazandığını söylüyor: bugün bir notta şöyle yazıyor: “Profesyonel hayatımı etkiledi: kariyerimin son yıllarında Katalan mahkemesi beni duygusal bir bakış açısıyla yok etmeye çalıştı, pistteki rakiplerimin asla başaramadığı bir şey.” İspanyol devletine göre pilot 46 milyon euro ödemek zorunda kalacaktı: 35 milyonu 2013 ile 2015 arasında kaçırılan vergiler için, kalan 11’i sadece 2016 için.Hacienda Española’ya göre 99 numaranın Lugano’daki ikametgahı hayaliydi, bir bahaneydi. “Yüzlerce kişiyi sorguya çektiler ve bilgi ararken beni halkın önünde itibarsızlaştırdılar, beni dolandırıcı gösterdiler. İsviçre makamları çok sayıda açıklama yapmalarına rağmen.” Kez benim durumum tamamen yasaldı”.

2016 yılında İspanya’da yapılan 4 GP’ye de müfettişler müdahale etti. Hatta yarış başlamadan önce bana saldırdılar ve beni engellediler.” 2019’da motosiklet yarışlarından emekli olan Lorenzo, Sepang’da Valentino ve Marquez arasındaki talihsiz “temas” nedeniyle Lugano’yu uzun zaman önce seçtiğini çünkü “Hiçbir şey yokken kendimi rahat hissedebildiğim bir yerdi.” yarış: Milano’dan sadece bir saat, antrenman yapabileceğim Yamaha tesislerinden 60 kilometre. Ve elbette, aynı zamanda daha kolay bir vergi rejimi nedeniyle. Ama kişinin yaşadığı ülkede vergi ödemesinin doğru olduğuna inanıyorum”. Merkezi Ekonomik İdare Mahkemesi sonunda onunla aynı fikirdeydi. “Cadı avı mevsimleriydi, sadece cabeza de Turco (günah keçisi, ed) arıyorlardı : Şimdi uğradığım zararı kim ödeyecek? Yaralanma için tazminat yok, özür yok: kamu veya özel.”

konular