Jorge Martin: “Resmi Ducati benim olmalıydı ama düzensiz kazanan bir sürücüyü seçtiler”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Valencia’da 2024 sezonunun testlerinin ilk gününde kullanmam için iki siyah tulum zaten hazırdı. Ama sonra işler farklı gitti”. Jorge Martin ve Resmi Ducati: Madrid yerlisi takım arkadaşı olmak üzereydi Bagnaiave yerini al Bastianini. Ancak bir şartla: şampiyonluğu kazanın. “Hedef her zaman o takımdı, menajerim her şeyi hazırlamıştı. Ancak bu varsayım mantıklı değildi: Ya Valencia’daki son yarışta Pecco kaza yapsaydı ve ben kazansaydım, o zaman bu olur muydu? Sezon boyunca yaptıklarım yeterli değil miydi? Daha neyi kanıtlamam gerekiyordu?”

Claudio Domenicali: “Ducati’nin kazanma formülü Coca-Cola’nınki gibi gizli. Marquez bizi büyütecek ama ben her zaman Bagnaia’yı destekliyorum”

kaydeden Massimo Calandri

05 Aralık 2023

Martin, Bastianini’yi kaz

İspanyol gazetesine verdiği röportajda Gibiİspanyol sürücü, Canavar Enea lehine bir kez daha reddedilmekten duyduğu hayal kırıklığını itiraf etti: “Bastianini şanssız bir yıl geçirdi, ancak 14 veya 15 GP yarıştı ve yalnızca birini kazandı ve lastik basıncını 1,2 olarak kullandığı için (o zaman) Yarış Yönergesi tarafından onaylanmıştır, ed.). O zaman ben de kazanırdım.”

Jorge hâlâ devam etmek istiyor: “Resmi bir ekip ile uydu ekip arasındaki fark, ilk durumda sizin için çalışan çok daha fazla insanın olması, ancak motosikletlerin aynı olmasıdır. Sonuçta Pramac ekibimin daha tanıdık ortamını tercih ediyorum.” Geleceğe bakarak pes etmiyor: “2025 için önceliğim resmi motosiklet olmaya devam ediyor. Ducati’yi hedefliyorum çünkü o benim için En iyisini biliyorum ve geliştirebileceğim çok yer var: ama beni istemezlerse ya da en iyisi olmadığımı düşünürlerse başka yere bakarım.”

Martin ve Marquez’in mücadelesi

Gibi MariniBorgo Panigale’den Honda’ya kim taşındı? “Benim durumum farklı çünkü o herhangi bir ilerleme kaydetmemişken ben kazanıyorum. Ancak Honda biraz gelişirse veya projesi kazanan bir proje haline gelirse bu iyi bir seçenek olabilir.” Bu yıl Gresini takımının Ducati’sine binecek Marc Marquez: “Sezon başında bize göre bazı avantajları olabilir çünkü hazır motosiklete binecek. Resmi olanlar çok daha karmaşık çünkü denenecek çok fazla yeni şey var. Marc bir tehdit çünkü tarihin en iyilerinden birinden bahsediyoruz ve aynı zamanda çok güçlü bir teşvik kaynağı: Eğer onu yenmeyi başarırsam, ben de en iyilerden biri olabilirim.”

Marquez Ducati ile testlerde uçuyor: Bagnaia’nın artık evinde bir düşmanı var

kaydeden Massimo Calandri

28 Kasım 2023

Martin, eşcinsellerle ilgili şaka ve özür

Röportajın son bölümü Jorge’nin bir televizyon programı sırasında yaptığı talihsiz bir şakayla ilgiliydi ve aşağı yukarı şu şekildeydi: “Sadece eşcinseller motosikletle yavaş gider”. Martin özür diler: “Bir hata yaptım, kimseyi kırmak istemedim, söylediklerimde ciddi değilim. O gün tatile çıkacaktım, toplantı alelacele organize edilmişti ve cümle ağzımdan kayıp gitmişti. Bunlar artık söylenmemesi gereken sözler çünkü devir değişti: Sadece 4 yıl önce Marquez de aynı şeyi söylemişti ve hiçbir şey olmamıştı. Düşündüğümde şunu derdim: “Yavaş giden geri döner”.