Katar MotoGP elemeleri: Marini pole pozisyonunda, Bagnaia 4.

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
LUSAIL – İnsan kendi başına dolaşır Marc Marquez Honda’sındaki akış akışını utanmadan sömüren. Diğeri bunun yerine Aprilia’nın arkasına geçiyor. Aleix Espargarò. Stratejiler, sürüş ve zihinsel tarzlar, farklı koşullar. Ama sonuçta hâlâ oradalar, Siyam ikizleri gibi birbirine yapışmışlar: Bagnaia ve Martinsıralama sonunda 22 binde bire bölünür. Bugün saat 18.00’de İtalyan sprint yarışında ve yarın aynı saatte Katar GPikinci sıradan başlayacaklar: 4. kez Pecco, 5. kez Martinator.

Altı Ducati herkesin önünde, Bastianini şanssız

Başka bir Ducati pole pozisyonunu alıyor; ilk 6’da Borgo Panigale’den 6 motosiklet var! -, şunlardan biri Luca Marini: Valentino’nun erkek kardeşi 10 gün içinde Cannibal’ın Honda’sına binecek, kazanma arzusunu itiraf ediyor ve bir şekilde Tavullia “ailesinden” kendini kurtarmaya çalışıyor, ama bu arada çok iyi gidiyor. Arkasında başka bir İtalyan var. Fabio Di Giannantoniotesadüfen Kırmızısını Marquez’e teslim edecek olan sürücü. Ön sırayı ise 8 kez dünya şampiyonu olan Katalan’ın Gresini takımından takım arkadaşı olan küçük kardeşi tamamlıyor: Alex. İkinci sırayı tamamlayan altıncı Ducati Fransız’dan Zarco. Marc’la üçüncü sıra, sonunda Aprilia (Vinales) ve hemen ardından Raul Fernandez: Noale için bir yanılsama olmadığını umduğumuz dünkü güzel günün ardından. Bezzecchi (13.) ikinci çeyreğin dışında kaldı ve şanssız Bastianini (15.) gibi beşinci sıradan başlayacak; aralarında, takım arkadaşı (Morbidelli) 18. sıranın ötesine geçemeyen Quartararo’nun Yamaha’sı var. Morbidelli, ikinci serbest antrenman sırasında Aleix Espargarò ile yaşadığı kötü olayın baş kahramanıydı. İspanyol Aprilia sürücüsü, Morbidelli’nin kaskına eliyle tokat hareketiyle dokunduğu için başlangıç sıralamasında altı sıra ceza aldı ve 10.000 euro para cezasına çarptırıldı. Spor komisyonu, Katalan sporcuyu “saldırgan davranış” ve İtalyan sporcuya “vurduğu” gerekçesiyle cezalandırmaya karar verdi.

Marini: “Yumuşak lastik bana ekstra bir şey kazandırdı”

Gülümseyen Marini: “Harika bir tur attım ve gerçekten mutluyum: Başlangıçtan itibaren kendimi çok iyi hissettim” diye açıklıyor Mooney Vr46per sürücüsü. “Lastik seçiminin önemli olacağı dışında yarış temposu hakkında pek bir şey söyleyemem. Sıralamalarda diğerlerinden farklı olarak yumuşak lastiği öne koymayı tercih ettim, bu da bana daha fazlasını kazandırdı. Bazı hatalar vardı, yüzde onda bir daha düşebilirdim ama bu sorun değil.” Di Giannantonio da mutlu: Romalı sürücü gelecek sezon MotoGP’de yarışıp yarışmayacağını ve kiminle yarışacağını hala bilmiyor, ancak bu son sezonda Şampiyonanın bir kısmında sıklıkla önde yer alıyor. “Yarış tempomuz iyi, eğlenmeyi umuyoruz” diyor. Alex Marquez 3. kez beklemediğini itiraf ediyor: “Aynı özgüvene sahip değilim Malezya’da olduğu gibi ama bana öyle geliyor ki diğer Ducatisti de ön tekerlek konusunda sıkıntı yaşıyor. Yarın lastik seçimi belirleyici olacak, önden başlamak önemli. Bu öğleden sonra podyumda bitirmeyi umuyorum. “

Konular