Katledilen bayan şiddet yüzünden iki sefer düşük yapmış

HoVaRDa

New member
Katledilen bayan şiddet yüzünden iki sefer düşük yapmış Kırklareli’de S.A., hakkında uzaklaştırma sonucu olan evli olduğu Zeynel Abidin Aktaş tarafınca iki gün evvel katledildi. S.A., memleketi Van’da toprağa verilirken Kardeşi Abdullah bakılırsar, ablasının 25 yıldır şiddete maruz kaldığını ve bu sebeple iki kere düşük yaptığını söylemiş oldu.

KIZI BALKONDAN ATLADI

DHA’nın haberine nazaran, Kırklareli’de Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki bir apartmanın ikinci katında yaşayan S.A., iki gün evvel hakkında uzaklaştırma sonucu bulunan evli olduğu Zeynel Abidin Akbaş, tarafınca ateşli silahla vuruldu. Sesleri duyanlar, durumu polise haber verdi. İtfaiyenin sayesinde konuta giren takımlar, S.A.’yı mutfakta yaralanmış biçimde buldu. Olay anında meskenin balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın önünde birinci müdahalesi yapıldı. Sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde anne S.A., ve kızı Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. S.A., buradaki tüm müdahalelere karşın hayatını yitirirken, bedeninde kırıkları olan kızı tedaviye alındı.

Olayın akabinde bölgeden koşarak kaçmaya çalışan Zeynel Abidin Akbaş, polis takımlarınca yakalandı. Otopsisi tamamlanan S.A.’nın cenazesi dün Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine teslim edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, aile mezarlığında toprağa verildi.

‘EN BÜYÜK CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ YOKSA BAYAN CİNAYETLERİ BİTMEZ’

S.A.’nın kardeşi Abdullah nazaranr, ablasının 25 yıldır azap yaşadığını belirtti. nazaranr, “Ablam, bu caninin azapları ile yaşadı. Tekraren mahkemelere düştüler lakin aile büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diye barıştırdı. Biz bu biçimdesine bir canilik yapacağını bilemedik. Ablam bir daha bu caninin azapları kararı daha evvel iki çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur” dedi.

Abdullah bakılırsar, son üç aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kendilerine “Bu insan beni öldürecek” söylemiş olduğini anlattı. Olay esnasında konutun balkonundan atlayan kaçmaya çalışan ve bu sırada ağır yaralandığı için Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni M.A. ile ilgili de bilgi veren gorer, şunları kaydetti: “Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Şayet yeğenim kaçmasa onu da öldürecekmiş. İkinci kattan atlayan yeğenimin biroldukca yerinde kırık var ve hayati tehlikesi devam ediyor. Devlet buna bir ay uzaklaştırma vermesine karşın bu cani gelip ablamı konutunda katletti. Ablamla en son 15 gün evvel görüştüm ve bana ‘Bu cani beni öldürecek’ demişti. Biz bu caninin en büyük cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu bayan cinayetleri asla bitmez. Bugün akrabalarımızla bir arada cenazemizi alıp köyümüze getirip aile mezarlığına defnettik.” (HABER MERKEZİ)