Kevin Volland bir intikam eyleminin kurbanıydı

ahmetbeyler

Active member
Kevin Volland, Hoffenheim maçında 1. FC Union Berlin için olağanüstü bir futbolcu olabileceğini özellikle bir sahnede gösterdi. 18. dakikada topu harika bir şekilde kaleye gönderen Benedict Hollerbach'ın şutu sadece sol direğe çarptı. Geçtiğimiz yaz Monaco'dan Bundesliga'ya geri dönen Volland, her zaman bir veya iki anlık ilham kaynağına sahip ve aynı zamanda VfL Wolfsburg'a karşı evinde aldığı son galibiyette (1-0) olduğu gibi hassas bir hazırlıkçı.

Artık 31 yaşındaki oyuncu, takımının yeni gelen güçlü takım 1. FC Heidenheim'a karşı önümüzdeki hafta sonu oynayacağı maça katılamayacak. Hoffenheim'daki maçta hakem Robert Hartmann sarı-kırmızılı kart gördü. En son TV görüntülerinin de gösterdiği gibi, açıkça yanlış bir karar. Bir düelloda eski takım arkadaşı Andrej Kramaric'in kolundan kolaylıkla tuttu. Aslında faul yok ama zaten uyarılmış olan Volland'a sarı kart da verilmedi.

Hoffenheimlı oyuncu, son düdükten sonra Sky'a “Hakemden biraz rahatsız oldum” dedi ve ardından hızla hazırladığı intikam planından bahsetti. “Kevin Volland, Stanley'i (Nsoki; editörün notu) önceden sürekli kışkırtıyordu. Hırvat oyuncu şöyle devam etti: “Stanley daha sonra sahayı terk etti, benim için bu kesinlikle yanlış bir karardı.” Daha önce Volland ve Nsoki sözlü bir çatışmada sarı kart görmüştü ve Hoffenheim oyuncusu kısa bir süre sonra Union profesyoneline yaptığı faulün ardından sarı-kırmızılı kartla oyundan ihraç edilmişti. Aynı zamanda tartışmalı ama yine de kesinlikle haklı.

Ancak konukların maç planını bir saatin dörtte üçünden fazla etkileyecek olan çoğunluk yerine Volland, standart bir düellodan sonra trafik ışığı kartıyla sahayı terk etmek zorunda kaldı. Kramaric, ev sahibi takımın oyuncu değişikliği masası önünde bu hareketle ilgili çok fazla gürültü yaptı, Hartmann bundan etkilendi ve aşırı karar verdi.

Özellikle patlayıcı olan ise Kramaric ve Volland'ın sekiz yıl önce Hoffenheim'a birlikte hücum etmesi ve TSG saldırganının Volland'ı “iyi bir arkadaş” olarak tanımlamasıydı. Onun açısından dostluğun bu sahnede kalması gerekiyordu. Kramaric, sportmenlik dışı davranışını açıkça itiraf etti: “Hakemin çok fazla baskı altında olduğunu fark ettim, bu yüzden sadece temas aradım.”

1. FC Union Berlin açısından bu intikam eyleminin Kraichgau'daki maç açısından olumsuz bir sonucu olmadı. Avantaj yerine eşit sayıya ulaşan Demir takım, Brenden Aaronson'ın (84.) golüyle 1-0 kazanarak bu sezon deplasmanda ikinci galibiyetini aldı. Ancak Kevin Volland, Heidenheim maçına aday gösterilme konusunda yarış dışı kaldı. Cezasını çektikten sonra sadece Borussia Dortmund'a karşı iki hafta sonra Nenad Bjelica'nın teknik direktörlüğünü yapabilecek.