Kızı kaçırılan anne: Şikayetim ‘Bayram tatili’ denilerek 6 gün daha sonra alındı

HoVaRDa

New member
Kızı kaçırılan anne: Şikayetim ‘Bayram tatili’ denilerek 6 gün daha sonra alındı Diyarbakır’da ailesi ile bir arada yaşayan lise öğrencisi 17 yaşındaki Aysel K., 20 Temmuz günü bindiği taksinin önünü kesen şahıslarca araçtan indirilerek kaçırıldı. Ailesi ve şahitlerin anlatımlarına göre, Ömer Kılıç ve babası Mahmut Kılıç isimli şahıslar tarafınca kaçırıldığı öne sürülen genç kız, o tarihten bu yana alıtemalıyor.

Kızının kaçırılması üzerine şikayet için Şehitlik Polis Merkezi Amirliği’ne giden annesi Şakire K., müracaatının, “Bayram tatili” denilerek 6 gün daha sonra alındığını anlattı.

Anne Şakire K., 20 Temmuz günü kızının arkadaşlarıyla gittiği Koşuyolu Parkı’nda birileri tarafınca rahatsız edildiğini, parkta bulunan ağabeyinin durumu fark etmesi üzerine kardeşini bir ticari taksiye bindirip, konuta gönderdiğini söylemiş oldu. Ancak taksicinin kızının meskenlerinin bulunduğu Nesil Mahallesi yerine Forum Alışveriş Merkezi (AVM) tarafına götürdüğünü belirten anne Korkar, burada taksinin önünü kesen Ömer Kılıç ve babası Mahmut Kılıç’ın kızını zorla kaçırdıklarını söz etti.

‘KAÇIRANLARIN İSMİNİ, SOY İSMİNİ, NUMARALARINI VERDİK’

Bu anları nazarann şahitlerin olduğunu belirten anne, taksinin sürücüsünün de kızını kaçıranlarca işbirliği içerisinde olduğunu niyetinde.

Kızı kaçırıldıktan bir gün daha sonra şikayet için gittiği Şehitlik Polis Merkezi Amirliği’nde “bayram tatili” denilerek şikayetinin alınmadığını söz eden anne, şunları söylemiş oldu: “Kızımın kaçırıldığı 20 Temmuz gününden bir gün daha sonra Forum AVM’deki kamera kayıtlarına bakılması için karakola gittik. Bizi ‘bayram tatilidir’ diyerek gönderdiler ve pazartesi gelin dediler. 21 Temmuz’dan 26 Temmuz’a kadar bekledik, lakin bu biçimde şikayetimizi aldılar. O müddet zarfında 6-7 sefer karakola gidip geldik. Şikayete gittiğimizde kaçıranların ismini, soy ismini, telefon numaralarını verdik. Karakoldaki memur Mahmut Kılıç’ı arayarak, ‘Mahmut dayı senin oğlun yanında mı? Senin oğlun hakkında ihbar var’ dedi. Mahmut Kılıç da oğlunun evlendiğini ve burada olmadığını söylemiş oldu. daha sonraki aramalarda ise oğlunun kayıp olduğunu söylemiş oldu.”

‘AYSEL ARTIK BİZİM’ DEDİLER, PARA TEKLİF ETTİLER

Kızının kaçırılmasından birkaç gün daha sonra özel bir numaradan birebir gün iki kere arandığını belirten Korkar, “İlk arama öğledilk evvel geldi. Kızıma ‘Aysel neredesin? Yerini söyle, nerede olduğunu bilmiyor musun?’ dedim. Kızım bana, ‘Anne, nerede olduğumu bilmiyorum’ dedi. Yanında bir erkek ona komut veriyordu. Arttan bir ses, ‘Aysel artık bizim yanımızda, o artık bizim. Aysel artık gelmeyecek’ dedi. daha sonra da telefonu kapattılar. Bu üç sözden öbür bir şey duyamadım kızımdan” diye belirtti.

Birebir gün öğlenden daha sonra yine bâtın numaradan arandığını lisana getiren anne, bu sefer iki hanımın kendisiyle konuştuğunu kaydetti. Bu şahısların Aysel’in yanlarında uygun durumda olduğunu, kendisine bir şey yapmadıklarını ve isterse onunla konuşabileceğini söylemiş olduklerini aktaran anne, “Ben de kızımla konuşmak istediğimi söyleyerek onlara kızdım. Kızıma bir daha nerede, nasıl olduğunu sordum? bir daha kızım nerede olduğunu söylemeden kapattılar” dedi.

‘KIZIMI İSTİYORUM’

Anne, kızını kaçıranların kendilerine 25 bin TL para teklif ettiklerini de paylaştı.Bu teklifi reddedip, kızını geri isteyen anne, günlerdir alıkonulan kızına bir daha kavuşmayı bekliyor. Anne “Kaçıran şahıslar Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’tır. Biz hem Forum AVM’nin tıpkı vakitte Koşuyolu Parkı’nın kameralarının açılmasını istiyoruz. O ticari taksiyi kullanandan da Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’tan da şikâyetçiyim. Kızımı istiyorum” sözlerini kullandı.

Anne, “Kızımın kaçırıldığı günden beri uyku uyuyamıyorum. Bu onların yanına kar kalmamalı. Kızımın olmasına yardımcı olun” diyerek, kızının o insanların elinden kurtulması için yetkililere seslendi. (MA)