Kocaelispor’da Musa Nizam, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Kocaelispor’da Musa Nizam, açıklamalarda bulundu TFF 1. Lig’in yeni takımı Kocaelispor’da forma giyen deneyimli stoper Musa Nizam, gayeleri hakkında özel açıklamalarda bulundu. Nizam, ”Lige yeterli başlayıp, taraftarlarımızın itici gücüyle birlikte ligin sonunu düzgün getirmek istiyoruz” dedi.

Kocaelispor’a devre içinde transfer olduğunu hatırlatan Musa Nizam, ”Kocaelispor’un geçmişini bilerek geldim. Kocaeli’nin yeri her vakit Muhteşem Lig. Bunu da geçen sene TFF 1. Lig’e çıkma maçımızda Sakaryaspor’u yenerek taçlandırdık. Amaç Harika Lig. Ortamıza yeni arkadaşlar katılıyor. İnşallah daima birlikte istediğimiz amaçlara ulaşırız” diye konuştu.

“İLK GÜNDEN BERİ İNANIYORDUM”

Kocaelispor’un takım kalitesinin ligin üstünde olduğunu belirten 30 yaşındaki stoper, kelamlarına şöyleki devam etti:

”Geldiğim birinci günden beri inanıyordum. Herkes şampiyonluğa oynadığı için çıkmak kolay olmuyor. Ancak ben devre içinde geldikten birkaç gün daha sonra kadrosu gördüğümde, ‘Bu ekip çıkar’ dedim. Bunun sonucunda play off’lardan net bir skorla Sakaryaspor’u yenerek çıktık ve hoş oldu. Bundan daha sonraki sene de umarım hedeflediğimiz yerde, istenilen yerde oluruz.”

Kadroyla kenetlenmiş biçimde lige düzgün bir başlangıç yapmak istediğini söyleyen Nizam, ”İdmanlarımız devam ediyor. Ortamıza yeni arkadaşlar katılıyor. Şu an bir şey diyemem ancak lige yeterli başlayıp, taraftarlarımızın itici gücüyle birlikte ligin sonunu güzel getirmek istiyoruz. Tabi daha onlarla hasret gideremedik. Onların da gücünü ardımızda hissederek fark yaratacağımızı düşünüyorum” formunda görüş bildirdi.

“SÜPER LİG’E ÇIKMAK İSTİYORUZ”

”Taraftar, idare ve teknik grupla birlikte ahenk ortasında Muhteşem Lig’e çıkmak istiyoruz” diyen Musa Nizam, ”Uzun vakittir Üstün Lig düzeyinde top oynadım. Muhakkak bir şeyleri başardıktan daha sonra alttan ekip çıkarmak benim için daha manalı hale geldi. İnşallah bu sene de ekip arkadaşlarımla birlikte grubu bir üst lige çıkarırız ve kendimizi onore ederiz. Geçen sene üst lige çıkmayı fazlaca istemiştik, bu da bize nasip oldu. Yaklaşık 15 yıldır profesyonel futbol oynuyorum, en çok istediğim dönemlerden biriydi. Tahminen de yaşadığım en yeterli dönemdi. Bunun karşılığını Allah bize verdi diyeyim ve net bir skorla üst lige çıktık. Bunda benim de katkım var ise ne mutlu” tabirlerini kullandı.

“TARAFTARIMIZ ÇOK ETKİN”

Kocaelispor’un kıymetli ve esaslı bir topluluk olduğunu vurgulayan Nizam, konuşmasını şu biçimde sonlandırdı:
”Türkiye genelinde taraftarımız epey aktif. Koşullara baktığımız vakit değerli bir taraftara sahibiz. Bizi her vakit desteklesinler; âlâ günde, makus günde. Biz de onlar için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza kelam veriyorum.”