Kurda hipertansiyon beyin kanaması yaptırır

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Kurda hipertansiyon beyin kanaması yaptırır Doların yüksek düzeylerinin ihracat için bir avantaj olduğunu lisana getiren Mustafa Gültepe, “Kurda dalga yüksek. İniş çıkışlarla hipertansiyon olmasını kimse istemez. Beyin kanaması yaptırır” dedi.

Pandemi daha sonrası taraf değiştirmeye başlayan tedarik ve sipariş haritası ile bir arada öne çıkan hazır giysi kesimi, Anadolu’yu üretim üssü haline getirmeye hazırlanırken, yüksek enflasyon yatırımcıyı zorluyor.

Enflasyonda gelinen düzeylerin devam etmesi halinde, üretici ve ihracatçının 2021’de ayakta kalabilmek için 9 TL’lik bir dolar kuru düzeyine gereksinim duyduğunu aktaran İstanbul Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Lideri Mustafa Gültepe, “Reel enflasyonu markete indiğinde herkes görüyor. Rekabet edebilmem için dolar kuru yılı 9 TL düzeyinde kapatmalı ki; yüzde 20-25 üzerinde artırım vereyim çalışanlara. Kur 8.50’nin altına inerse ayakta kalma bahtım yok. Kâr eden bir işletme olma talihim yok. En âlâ konfeksiyonun kâr oranı yüzde 5-10 oluyor” diye konuştu.

Mustafa Gültepe

REKABET İÇİN GEREKLİ

Gültepe, dün gerçekleşen basın toplantısında gelişmeleri kıymetlendirdi. Enflasyonun üstündeki kur düzeyinin üretim ve ihracatı desteklediğini lisana getiren Gültepe, şöyleki devam etti: “Yabancılar Türkiye’yi bizden daha düzgün takip ediyor. TL’nin paha kaybını hesaplayarak Türkiye’ye siparişleri kaydırıyorlar. Kurda dalga yüksek. İniş çıkışlarla hipertansiyon olmasını kimse istemez. Bedenin kimyasını bozar, beyin kanaması yaptırır. Beyin kanaması olmadan ortadaki istikrarın sağlanması lazım.”

386 bin bireye iş yarattık

İHKİB Lideri Gültepe, 10 yılda 15.2 milyar TL’lik yatırımla 386 bin şahsa istihdam sağlandığını deklare etti. Gültepe, Türkiye’nin dünyada birinci 5 üretici ortasında olduğuna işaret ederek, birinci 3’te olmayı hedeflediklerini belirtti.