Leopold Querfeld Köpenick'e transfer oldu

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin, merkezi savunmasını Avusturyalı bir Avrupa Şampiyonası sürücüsüyle güçlendiriyor. Bundesliga kulübünün Cuma günü yaptığı duyuruya göre Leopold Querfeld, geleneksel kulüp Rapid Vienna'dan Köpenick'e geliyor.

Union yöneticisi Oliver Ruhnert'in aktardığına göre Leo, hiç şüphesiz bu yılın en çok aranan stoperlerinden biri ve özellikle Avusturya Avrupa Şampiyonası kadrosuna son atanmasıyla performans gelişiminin ne kadar güçlü olduğunu gösterdi.” derken. Ve: “Onunla birlikte savunma hattımızı güçlendirecek fiziği güçlü ve cesur bir genç oyuncuyu kadromuza katıyoruz. Birçok teklife rağmen onu Berlin'e yönlendirmek, katılan herkesin yakın koordinasyonunu gösteriyor ve beni çok mutlu ediyor.”

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Querfeld ise resmi kulüp mesajında şunları söyledi: “1. FC Union Berlin'e adım benim için çok özel. Her gün kendimi geliştirmeye ve en üst düzeyde deneyim kazanmaya çalışıyorum. Union'da ve Bundesliga'da bunun için çok iyi koşullar görüyorum ve önümüzdeki görevlere hazırım. Özellikle iç saha maçlarındaki atmosferi sabırsızlıkla bekliyorum ve taraftarların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Değişim geçtiğimiz günlerde belirginleşti. APA haber ajansı ve Bild gazetesinin haberine göre, 20 yaşındaki savunma oyuncusunun sağlık kontrolünü tamamlamak üzere ÖFB ekibinden önce Berlin'e gittiği belirtildi. Buna göre Berlinlilerin, Querfeld'in transfer için 17 Haziran'a kadar geçerli olan 2,5 milyon euroluk çıkış maddesini geri çektiği söyleniyor.

Pazartesi günü Fransa'ya karşı ilk Avrupa Şampiyonası grup maçında

Querfeld şu anda Almanya'nın başkentinde Ralf Rangnick'in antrenörlüğünde milli takımla Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor. Seçim, Pazartesi akşamı (21.00/ARD ve MagentaTV) Düsseldorf'ta ikinci dünya şampiyonu Fransa'ya karşı turnuvayla başlayacak. Polonya ve Hollanda'ya karşı grup maçları ise 21 ve 25 Haziran'da Berlin'de oynanacak.

Union, yaz aylarında defansın uzun süredir düzenli oyuncusu olan Robin Knoche'yi kaybediyor. Danilho Doekhi ve Diogo Leite ile ilgilenen tarafların da olduğu söyleniyor.