LGS güç muydu? LGS 2021 yorumları…

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
LGS güç muydu? LGS 2021 yorumları… MEB tarafınca yapılan açıklamalar doğrultusunda daraltılan kazanım içeriğine uygun sorulardan oluşan LGS 2021 tamamlandı. Sözel kısımda ayırt edici ve çeldirici sorular dikkat çekerken, imtihanın belirleyici testinin matematik olacağı yorumları yapıldı.

TABLO SORULARI DİKKAT ÇEKTİ

Eğitimciler sınavdaki tablo sorularının ayırt edici sorular olacağını tabir ederken, anahtar tabirleri göz önünde tutarak metni pahalandıran öğrencilerin bu sorularda öne çıkacağını belirtti.

“SÖZEL KOLAYDI, SAYISAL ZORLADI”

İmtihandan çıkan öğrencilerin bir kısmı soruların güç olduğunu belirtirken kimisi de soruların olağan olduğunu, uzaktan eğitimde badire yaşadıklarını söylemiş oldu.

Yelda İzol: Sözel kolaydı lakin sayısalda hayli zorlandım. Sıkıntı sorulardı pek sayısal yapamadım. Ancak sözel kolaydı, o denli düşünüyorum. Hem corona yüzünden motivasyon olarak düştük, tıpkı vakitte her derse girsen bile online da o randımanı alamıyorsun. Lakin hazırlanabildiğim kadar hazırlandım. Başımda bir lise yok, umarım güzel bir liseye gidebilirim, epeyce heyecanlandım.

Zeynep Sökeoğlu: İmtihanım hoştu, matematik hariç. Matematik biraz zorladı. Sıkıntı sorular vardı. Yeni jenerasyondu. 15 soru işaretledim, 3’ünden emin değilim. Uzaktan eğitimde epeyce fazla bir şey anlayamıyorsunuz. Kendi çalışmalarımla ve dershaneye giderek biraz yapabildim. 45 dakikalık molada annemle görüştüm, biraz atıştırma yaptım ve 45 dakikaydı mola süratlice geçti esasen.

Hüseyin Aydın: Sayısal zordu lakin sözel de beklediğimizden kolaydı. İnternet ortamında yapılan derslerin fazlaca yararı olduğunu söyleyemem yüz yüze olsaydı eğitimler daha rahat olurdu.

Öğrenciler genel olarak sayısalda zorlandıklarını sözelin ise beklediklerinden kolay olduğunu belirtti.

(İHA-DHA)