Lider Altay ve Lider Kavuş, Meram’ın 2022 Projeleri İçin Buluştu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Lider Altay ve Lider Kavuş, Meram’ın 2022 Projeleri İçin Buluştu
Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, Meram’ın 2022 proje ve yatırımlarını masaya yatırdı. Devam eden yatırımlarda gelinen süreçlerin de değerlendirildiği kıymetlendirme toplantısının akabinde Meram Belediye Meclis toplantısına katılan Lider Uğur İbrahim Altay, Lider Kavuş ile ortaya koydukları uyumlu ve koordineli çalışmalardan Meram’ın büyük çıkar sağladığına vurgu yaptı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, Meram’ın 2022 proje ve yatırımlarını masaya yatırmak ve devam eden yatırımların sürecini kıymetlendirmek emeliyle bir ortaya geldi. Lider Altay ve Lider Kavuş, gerçekleştirdikleri kıymetlendirme toplantısının bilgilerinı sonrasındasında katıldıkları Meram Belediyesi Meclis Toplantısında, belediye meclis üyeleriyle paylaştılar. Lider Altay, meclis toplantısından evvel de Meram Belediyesi çalışanıyla de bir ortaya gelerek bir süre sohbet etti.

LİDER KAVUŞ; “VERDİĞİ TAKVİYELERDEN VE MERAM’A GÖSTERDİĞİ HASSASİYETTEN ÖTÜRÜ LİDER ALTAY’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ile gerçekleştirdikleri kıymetlendirme toplantısında, ilçe için düşünülen projelerin ve yatırımların tekrar üzerinden geçerek son hallerini verdiklerini ve devam eden proje ve yatırımların durumlarının konuşulduğunu söz eden Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, toplantının Meram’ın esaslı problemlerinin tahlili ve geleceğe damga vuracak yatırımların kazandırılması ismine değerli bir adım olacağını belirtti. Lider Altay’a bugüne dek Meram’a verdiği takviyeden ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Lider Kavuş, kelamlarını şöyleki sürdürdü; “18 yıllık bir belediyeci olarak bizim yaşadığımız süreci şöyle özetlemek istiyorum; Meram, 15 yılda aldığı takviyenin daha fazlasını bu üç yıl ortasında almıştır. Bu takviyelerde büyük hisse sahibi Büyükşehir Belediye Liderimiz Uğur İbrahim Altay Liderime şükranlarımı sunuyorum. Takımına de teşekkür ediyorum. Cömertliği yardımıyla Meram fazlaca şey kazandı. Büyük caddelerin açılışından tutun da altından kalkamayacağımız her yatırımda yanımızda oldu. 2022 sonuna kadar bir epeyce yatırım tamamlanmış pek birçoklarında da kıymetli aralar kat etmiş olacağız. Meram’ın kronik meselelerinde da kıymetli ölçüde yol alacağız. Bunların hepsinde verdiği kıymetli katkıdan, dayanaktan dolayı ayrıyeten dostluğu, arkadaşlığı ve ağabeyliği için ilçem ismine da Lider Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum.”

LİDER ALTAY; “BİRLİKTELİĞİMİZDEN VE ORTAYA KOYDUĞUMUZ KOORDİNELİ ÇALIŞMADAN KAZANAN MERAM OLUYOR”

Kıymetlendirme toplantısında Meram’da yatırım süreçlerini gözden geçirme ve teyit etme fırsatı yakaladıklarını söz eden Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay da tüm bu çalışmalarda her şeyden kıymetli olanın tüm bu işleri birlik ve birliktelik ortasında yürütmek olduğuna vurgu yaparak, “Başkan Kavuş’a bu iltifatlarından dolayı teşekkür ediyorum. Fakat bu işler karşılıklıdır. Bir kişinin adım atması yetmez. Lider Mustafa Kavuş ile nazaranve geldiği günden bu yana koordineli bir çalışma sergiliyoruz. Bu da Meram’a hizmet olarak dönüyor. Bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine yenilerini eklemek üzere uğraş sarfediyoruz. Bir işe ‘bu Meram Belediyesi’nin işi’ diye bakmıyoruz, Meram Belediyesi de tıpkı biçimde. Pandeminin aksiliklerine karşın bu beraberlik hoş işleri başarmamıza sebep oldu. Pandemi sebebiyle mali açıdan gelirlerimiz azaldı, toplumsal dayanaklar bakımından da önemli bütçeler ayırmak durumunda kaldık. Ancak bir daha de ne çalışmalarımızda ne de sözlerimizde bir aksaklık oldu. Meram Belediyesi ile Şükran’da kıymetli bir çalışma yürütüyoruz. Larende’de de Meram’ın bugüne dek yaptığı en kıymetli kentsel dönüşümlerinden birini hayata geçirerek büyük bir iş gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan yollar açıyor, bir taraftan itibar eserler ortaya koyuyoruz. Millet Bahçesi’nde değerli bir düzeye geldik. Türkiye’nin en hoş millet bahçelerinden biri olacak. Akyokuş’ta hoş bir iş çıkarıyoruz. Yaptıklarımızı saymak hayli vakit alır. O niçinle birkaç örnekle bu beraberliğin Meram’a neler kazandırdığını anlatmaya çalışıyorum. Bu yatırımlar ve kazanımlar ‘Konya Modeli Belediyeciliğin’ meyveleri. Türkiye’ye örnek bir çalışma sergiliyoruz. Allah da bunun rahmetini veriyor” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı