Lider Kanar ve gençler atıklardan sokak hayvanlarına kulübe yaptı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Lider Kanar ve gençler atıklardan sokak hayvanlarına kulübe yaptı
Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde iki lise öğrencisi kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte barınma zahmeti yaşayan sahipsiz bir köpeğe atık materyallerden kulübe yaptı. Atık materyallerle yaptıkları kulübeyi toplumsal medyada paylaşıp yardım davetinde bulunan gençlere Belediye Lideri Mehmet Kanar’ın takviyesi gecikmedi.

Enes Arda ve Efemert Akcan isimli gençler etrafta buldukları atık materyallerle ve kendi imkanlarıyla sempatik dostları için kulübe hazırladı çabucak sonrasında ” Liderim materyal konusunda bizi desteklerseniz sokak hayvanları için her yere bu biçimde kulübeler yapabiliriz ” notuyla toplumsal medyada paylaştı. Paylaşıma anında karşılık veren Lider Mehmet Kanar, toplumsal medya aracılığıyla dayanak kelamı vererek, Enes ve Efemert’in örnek davranışını takipçileri ile paylaştı. Kısa müddette ilçe gündemine oturan gençlere esnaf ve vatandaşlardan da dayanak geldi.

Enes Arda ve Efemert Akcan ile bir ortaya gelen Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar, Sıfır Atık Müdürlüğü atık depolama merkezinde ağaç palet, mobilya ve araba lastiği üzere çeşitli atık materyalleri geri dönüştürerek sokak hayvanları için kulübe haline getirildi.

Gençlerin davetine kayıtsız kalamadığını tabir eden Lider Mehmet Kanar, “Hayvan dostu Enes ve Efemert’e örnek davranışları için fazlaca teşekkür ediyorum. Sokak hayvanları için atık gereçlerden kulübe yapmaya başladık ve genç kardeşlerimle birlikte yapmaya devam edeceğiz. Süreksiz de olsa şirin dostlarımızın kışı rahat geçirmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Belediye ile vatandaşın el ele verip her şeyin üstesinden gelebileceğini lisana getiren Lider Kanar, eğitim, spor, kültür sanat ve kentten köye dönüş projeleri ile gençlerin her vakit yanında olduğunu belirterek toplum faydasına fikir ve projesi olan bayanların ve gençlerin kendilerine ulaşmasını istedi.

Hassas davranışlarıyla her insanın takdirini kazanan Enes ve Efemert, “Bir öğretmenimizin vasıtası ile atıklardan kulübe yaptık. Liderimizden yardım istedik. Belediye Liderimiz sağ olsun çabucak bize dayanak oldu ve çabucak harekete geçtik. Artık ilçenin dört bir tarafını bu kulübelerle donatacağız. Atıklardan yaptığımız kulübeler sokak hayvanlarına sıcacık birer yuva olacak. Bize imkan tanıyan Belediye Liderimiz Mehmet Kanar’a teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı