Mahkemeden Koza Altın’a yeterli haber: İzmir Belediyesi’nin açtığı dava reddedildi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Mahkemeden Koza Altın’a yeterli haber: İzmir Belediyesi’nin açtığı dava reddedildi Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Çukuralan Altın Madeni İşletmesi üçüncü kapasite artırımı projesine ait madencilik faaliyetlerinin mevzuatlara uygun biçimde devam ettiğini belirtti.

Şirketten Yapılan açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafınca, Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın vermiş olduğu Çevresel Tesir Değerlendirmesi (ÇED) olumlu sonucunın iptali talebiyle açılan davanın reddedildiğini bildirildi.

ÇEVRE TESİR KIYMETLERİNİN UYGUN OLDUĞU BELİRTİLDİ

KAP’ta şu sözler yer aldı;

“Şirketimiz tarafınca yapılması planlanan Çukuralan Altın Madeni İşletmesi üçüncü kapasite artırımı projesine ait olarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafınca Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın vermiş olduğu Çevresel Tesir Değerlendirmesi (ÇED) olumlu sonucunın iptali talebiyle açılan dava İzmir 4. Yönetim Mahkemesi’nin 2021/1013 E. No’lu belgesi üzerinden görülmüştür.

Şirketimize bildiri edilen İzmir 4. Yönetim Mahkemesi’nin 2021/1013E., 2022/2056 K. sayılı gerekçeli sonucu ile; “Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. Kapasite Artırımı Projesi”ne ait verilen dava konusu “Çevresel Tesir Değerlendirmesi Olumlu” sonucunın hukuka ve etraf tesir bedellerine uygun olduğu nedeni öne sürülerek davanın reddine karar verilmiştir.

Mevcut durumda, Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. Kapasite Artırımı Projesine ait ilgili mahkeme sonucuna binaen ÇED Olumlu sonucu kapsamında madencilik (üretim) faaliyetleri ilgili mevzuatlara uygun biçimde devam etmektedir”