Marsilya maçı daha sonrası Fatih Terim: Şu ana kadar liderliği garantilemiş olmamız lazımdı

tesbih

New member
Marsilya maçı daha sonrası Fatih Terim: Şu ana kadar liderliği garantilemiş olmamız lazımdı UEFA Avrupa Ligi’nin 5. haftasında E Kümesi’nin başkanı Galatasaray alanında Marsilya’yı konuk etti. Sarı-kırmızılılar, Cicaldau, Babel, Feghouli ve Caleta-Car’ın kendi kalesine attığı gollerle uğraştan 4-2 galip ayrıldı.

Müsabakayı kıymetlendiren Fatih Terim “Avrupa’nın en uygun ekiplerinden birini yendik. Çok değerli takımı olan, bu sene birinci sefer 4 yiyen… Teknik yöneticisiyle, grubuyla fevkalade bir grubu yendik ve çocukları kutluyorum. Taraftarımızı kutluyorum, işte bu biçimde olmalı. bir daha goller kaçırdık. Baştan daha sonra kadar Avrupa ekibi üzere oynadık. Hoş maça damgasını vuran da bir hakem vardı. İrtibatı harikaydı, oynamaya müsaade etti. Uygun futbola katkısı oldu.” dedi.

Kümeden çıkmaları ve liderlik hesapları hakkında gelen soruyu yanıtlayan Terim “Namağlup ve başkan devam ediyoruz. Şu ana kadar liderliği garantilemiş olmamız lazımdı. Buraya kalmazdı. Şubat’ı her türlü garantiledik. Artık işin keyfini sürelim. Bize yakışan yer orası. Liderlik gelebilir. Kimseye gidip teslim olacak halimiz yok. Bu küme Şampiyonlar Ligi provası, ayarında. Bizle birlikte 4 ekip Şampiyonlar Ligi ayarında. Roma’da Lazio ile oynamak kolay mı değil lakin biz herkesle her yerde oynadık, yenilmedik. Mart’a gitmek isteriz ancak şubat da olur. Şu an bunun keyfini sürelim.” sözlerini kullandı.

Fatih Terim “Oynamamız da, bu topun oynanmasında hakemin rolü var. Gereksiz düdük çalmaması, gereksiz iş yapmaması… Oyunun başından ta sonuna kadar hem durum bulan hem oyunu denetim eden hem bu maçı kazanacağım bildirisini veren bir Galatasaray vardı. Golü bulmak, Galatasaray taraftarıyla bütünleşmek, bir Avrupa maçını yaşayarak seyretmeleri özlemiş olduğumuz bir tablo. Gelenler büyük keyif almıştır. Biz son günlerde daima güzel oynuyoruz. Şu anda da 10 duruma girip 1-1 bitirdiğimiz Moskova maçının maalesef ıstırabını yaşıyoruz ancak başkanız, namağlubuz ve garantiledik. Bunlar epey kıymetli ögeler.” dedi.

Sarı-kırmızılıların teknik işvereni “Marsilya’ya 4 gol atıldığını hatırlamıyorum bu sene. Fevkalade hocası, dayanılmaz takımıyla Marsilya’yı bu biçimde yenmek, birebir vakitte bu biçimde yenmek… Daha da farklı olabilirdi. İstediğimiz, özlediğimiz Galatasaray bu!” halinde konuştu.

Fatih Terim ayrıyeten “Kerem, ‘Sol ayağımı eleştiriyorsunuz fakat gördüğünüz üzere hocam’ dedi. Ben de ‘Tebrik ederim.’ dedim!” açıklamasını yaptı.