Marsilya’da Cengiz Ünder, basın toplantısında konuştu

tesbih

New member
Marsilya’da Cengiz Ünder, basın toplantısında konuştu Fransa Ligue 1 takımı Marsilya’nın Roma’dan bir yıllığına kiralık olarak takımına kattığı ulusal futbolcu Cengiz Ünder, bir öteki yeni transfer Luan Peres ile düzenlenen basın toplantısıyla taraftarlara tanıtıldı.

24 yaşındaki oyuncu, Roma’da zorluklar yaşadığını tabir etti:

“Roma’da iki olağanüstü dönem geçirdim lakin teknik yöneticinin değişmesi daha sonrasında zorluklar yaşadım. Burada lider ve teknik yöneticiyle konuştuktan daha sonra, benimle hakikaten çalışmak istediklerini hissettim, buraya gelmemin sebebi buydu. Memnunum, hoş bir dönem geçirmek istiyorum.

Marsilya taraftarlarının ne kadar ateşli olduğunu biliyorum, çocukluğumdan beni bana bunu anlatıyorlar. Ayrıyeten Marsilya, Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Fransız kulübüdür. Her yıl Şampiyonlar Ligi’nde olmayı hak ediyorlar, bu yolda katkı vermeyi umuyorum.”

“FİZİKSEL OLARAK İYİYİM”

Cengiz Ünder, ekibin teknik yöneticisi Jorge Sampaoli ile ilgili şunları söylemiş oldu:

“Sampaoli’nin talepleri benim için makul. Genelde sağda oynuyorum fakat ortaya gelmeyi de severim, top taşırım. Ortada da uygunum. Önümüzdeki günlerde kadrodaki yerimi bulmayı umuyorum. Geçen yıl Leicester’da epey oynayamadım lakin yeterli bir deneyimdi. İngiliz futbolunun nasıl olduğunu gördüm. Fizikî olarak düzgünüm, dönem başında hazır olacağım. Velodrome’da seyirciler önünde oynamak için sabırsızım.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OLMAYI HAK EDİYORUZ”

Sağ kanat oyuncusu, Marsilya taraftarlarını Türk tribünlerine benzetti:

“Marsilya’daki taraftarlar, Türkiye’deki taraftarlar üzere. Benim üzere genç bir oyuncu için bu ekstra bir motivasyon sağlıyor. Grup için fazlaca daha fazla savaşmanı sağlıyor. Onlara neler yapabileceğimi göstereceğim.”

Bu dönem fazlaca kaliteli genç oyuncularımız var. Payet üzere deneyimli bir oyuncunun katkısı da değerli. Marsilya Şampiyonlar Ligi’nde olmayı hak ediyor, bizim amacımız bu.”

“BURAK YILMAZ İLE KONUŞTUM”

Ünder, Ligue 1’i şampiyonlukla tamamlayan Lille’in ulusal futbolcusu Burak Yılmaz ile konuşup bilgi aldığını tabir etti:

“Zeki Çelik, Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı’nın burada olması niçiniyle Ligue 1 ile daha hayli ilgilenmeye başladım. Burak Yılmaz ile konuştum, bana Marsilya’da neler gördüğünü anlattı. En sık kullandığı söz, ‘Ateşli’ oldu. Lakin bir daha de en kıymetlisi lider ve teknik yönetici Sampaoli ile olan görüşmemdi, beni motive eden buydu.”