Martin Endonezya’da sprint’i kazandı, Bagnaia’yı (8.) geride bıraktı ve Dünya Şampiyonası’nın lideri oldu. Podyumda Marini ve Bezzecchi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Jorge Martin tekrar kazandı ve son 7 yarıştaki 6. başarısıyla geride kaldı Bagnaia dünya sıralamasında. Orada MotoGP usta değişti. Bu sabah Lombok’taki sprint yarışının sonunda EndonezyaSezonun 14. haftasında Pramac İspanyol, son şampiyon arayışını tamamladı. Yarın İtalya saatiyle sabah 9’da Pecco’ya karşı 7 puanlık bir avantajla dünya şampiyonasının yeni lideri olarak ikinci sıradan başlayacak. Herkesin önünde gridde olacak Luca Marini: Valentino’nun bugün takım arkadaşı Bezzecchi’nin önünde ikinci olan kardeşi, kariyerinin ilk pole pozisyonunu elde etti ve sıralama turlarında rekor kırdı. Sprint’i diğer resmi Ducati sürücüsünün arkasında sadece 8. sırada tamamlayan Bagnaia Bastianiniçok uzaktan başlayacak, 13. kez ve beşinci sırada: Yılın en zor yarışı Piyemonteliler için yılın en zor yarışı olacağa benziyor.

Martin’in yeni lideri: “Harika bir duygu”

Bugün Prima Pramac garajında bir podyumla yetinirlerdi. Onun yerine Martin. Zafer ve dünya liderliği. Madridli pilot, “Önde olmak harika bir duygu, yarın GP’yi hâlâ sıralamanın zirvesinde bitirmeyi umuyoruz” dedi. “Kendimi çok iyi durumda hissediyorum, bugün altıncı sıradan başlamak pek iyi değildi ve yarın ben de aynı durumda olacağım: ama atak yaptım, bazı iyi mücadeleler kazandım. Böyle devam etmeliyim.”

[IMG alt="

<br><p>Luca Marini pole pozisyonunu kutluyor</p>
<br><p>“/></noscript></p>
<br><p> </source></source></source></picture><figcaption>
<br><p>Luca Marini pole pozisyonunu kutluyor</p><br>
</figcaption></figure>
<br><p><!-- FINE FOTO --></p><br>
<h2><strong>Marini, ne pole pozisyonu: “Motosikletle ilgili harika hislerim var”</strong></h2>
<br><p>Luca Marini, kariyerindeki ilk pole pozisyonu ve bugün 2. sırayı aldı. “Gerçekten inanılmaz. Bisikletle harika hislerim var, harika hissettim ve sol köprücük kemiğimdeki kırıktan kurtuldum. Son günlerde bazı küçük sorunları çözdük ve sonra kutuptan başlayarak her şey daha kolay hale geldi. Lastik aşınmasını yönetmeyi başardım ve sonunda Martin’i yakalamaya çalıştım. Fantastik”.</p><br>
<h2><strong>Bez, ameliyattan 6 gün sonra: “Harika”</strong></h2>
<br><p>İnanılmaz Bezzecchi: Geçen hafta Tavullia Çiftliği’nde sağ köprücük kemiği eğitimini kırdı, Pazar günü Doktor Porcellini tarafından ameliyat edildi. “Bu bana imkansız görünüyor; çarşambaya kadar Endonezya’ya gidip gitmeyeceğimi bile bilmiyordum. Yarışta biraz şansım yaver gitti ama bugün özel bir yarıştı. Doktora, fizyoterapiste teşekkürler; yarın sahip olduğum her şeyi vereceğim.”</p><br>
<h2><strong>Vinales lider, Marquez çakıl taşta</strong></h2>
<br><p>Startın ardından ikinci virajda Vinales hemen öne geçiyor. Aleix Espargarò ise startta hata yapıyor, pozisyon kaybediyor, toparlanma çabasıyla RS-GP’nin kontrolünü kaybediyor ve Binder’ı da yere seriyor. Marc Marquez ilk turda çakıllı zeminde yer alırken, Martin hemen Marini’nin arkasında üçüncü sıraya yükseldi. Resmi Ducatisti, Bastianini ve Bagnaia yavaş yavaş akıntıya doğru ilerliyor: La Bestia 7., Pecco 8..</p><br>
<section class="]https://www.repstatic.it/content/nazionale/img/2023/10/14/101141044-f58f013c-19f7-479f-9687-7a5e67a055ed.jpg[/IMG]
Marc Marquez Honda’yı terk etti ve belki de Gresini Racing’i satın aldı

kaydeden Alcide Bonnie

12 Ekim 2023

Martin karşı konulmaz, Bezzecchi ne muhteşem bir podyum!

Bitime 5 tur kala Martin, dünya şampiyonuna karşı neredeyse 7 puanlık bir avantajla yarışta ve dünya şampiyonası sıralamasında liderliği ele geçiriyor. Vinales de bariz bir zorlukla Marini’den vazgeçerken, Bezzecchi kırık köprücük kemiği ameliyatından 6 gün sonra öne çıkıyor ve inanılmaz bir podyumu hak ediyor. Martin için bu, Cumartesi günkü üst üste dördüncü zafer. Olumlu Di Giannantonio’nun önünde Quartararo için iyi bir 5. sıra.