Mathieu Valbuena: “Kadıköy’de ortam epeyce farklı”

tesbih

New member
Mathieu Valbuena: “Kadıköy’de ortam epeyce farklı” UEFA Avrupa Ligi D kümesi ikinci hafta maçında deplasmanda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan Olympiacos’ta karşılaşma öncesi Fransız futbolcu Mathieu Valbuena basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 37 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe’ye karşı oynayacak olmanın gurur verici bir şey olduğunu söz ederek, “Fenerbahçe ile olan sevgi bağım kolay kolay sökülemez. Burada hayli güzel vakit geçirdiğime inanıyorum fakat bütün bu hisler geçmişte kaldı ben artık bir Olympiacos oyuncusuyum. Profesyonel olarak galibiyeti istiyorum ve onun için çabalayacağım. Bu galibiyete kümedeki pozisyonumuz açısından son derece muhtaçlığımız var. Umarım sonuç lehimize biter” halinde konuştu.
Fenerbahçe’nin taraftarının dayanağına de değinen Valbuena, “Galibiyeti isteyen bir grup olarak buraya geldik. Belirli gayelerimiz var. 3 puanla başladık ve puanları toplayarak bu çeşitten çıkmayı hedefliyoruz. Her iki ekibin teknik yöneticilerinin de Portekizli olması enteresan. Biz antrenörümüze hayli güveniyoruz. Rakibimizin savunması pek âlâ atak gücü de bir o kadar güçlü. Bunun bilerek hazırlandık. Unutmamamız gereken bir de 12 numara var. pek ateşli bir seyirci faktörünü de göz önünde bulunduruyoruz” diye konuştu.

“AVRUPA LİGİ’NDE MAÇLAR FARKLI BİR ATMOSFERDE OYNANIYOR”

Deneyimli oyuncu, ekip arkadaşlarının mental olarak Fenerbahçe karşılaşmasına hazır olduğunu vurgulayarak, “İnanın sıradışı bir atmosfer olacağını ve taraftarın bu biçimde bir atmosfer oluşturmak için tüm gayretini göstereceğini biliyorum ve arkadaşlarıma da söz ettim. Sıcak ve baskılı bir atmosferde oynayacağımızı vurguladım. Avrupa Ligi sıradışı bir tertip bunun şuurundayız. Maçlar değişik bir atmosferde oynanıyor. Bunun şuuru ile alana çıkacağız” sözlerini kullandı.
Fenerbahçe taraftarının karşılaşma öncesi kendisini tribüne çağırması durumunda kendisinin onlara en güzel biçimde yanıt vereceğini aktaran tecrübeli futbolcu, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:
“Sevgi dolu bir ortamda bulunmanın memnunluğu ortasındayım. Hislerimi inanın ki sözlerle tabir edemiyorum. Geçen sene ayrılmış olduğum Marsilya ile bu sene de ayrılmış olduğum Fenerbahçe ile eşleştik. Yarın da taraftara en yeterli biçimde yanıt vereceğimden seyircilerin hiç bir kuşkusu olmasın.”