Max Verstappen, Türkiye Grand Prix’siyle ilgili açıklamalar yaptı

tesbih

New member
Max Verstappen, Türkiye Grand Prix’siyle ilgili açıklamalar yaptı Red Bull’un şampiyonluk uğraşı veren Hollandalı pilotu Max Verstappen, bu hafta sonu düzenlenecek Türkiye Grand Prix’siyle ilgili, “Küçükken Formula 1 oyunlarında favori pistim Türkiye’ydi. Buraya bir daha gelmek epeyce heyecan verici. Çok eğleneceğiz. Pist hayli enteresan ve harika. Umarım âlâ kurallarda yarışırız.” dedi.

Verstappen, son kolay başlamasına karşın ikinci bitirdiği Rusya Grand Prix’sinde Mercedes’in epeyce kuvvetli olduğunu belirterek, şampiyonluk yarışında puanların epeyce yakın olduğunu ve güzel gayret ettiklerini kaydetti.

Şampiyonluk yarışındaki gerilim yüküyle nasıl gayret ettiği sorusu üzerine Hollandalı pilot, “Bütün grup olarak kazanmak istiyoruz. Gerilim altında değiliz, hafta sonunda elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyoruz. Dönemi ikinci bitirsek bile epeyce güzel bir sonuç olacak. Yaptığım işten keyif alıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Verstappen, minik bir iştirakçinin “Eğer pilot olmasaydın kimi desteklerdin.” sorusuna ise “Alonso’yu desteklerdim. Onun usulünü seviyorum.” karşılığını verdi.

Geçen yıl sağanak altında düzenlenen sıralama çeşitlerinde en süratli cins vaktini elde ederek mesleğinin birinci pole konumunu kazanan Aston Martin pilotu Lance Stroll, bu yılki yarışta da güzel bir performans beklediğini kaydederek, “Geçen yıl benim için harikaydı. İstanbul Park, mükemmel bir pist. Umarım bu yıl daha güzel oluruz. Virajlar hayli güçlü. Neler olacağını merakla bekliyorum.” diye konuştu.

Alpine kadrosunun İspanyol pilotu Fernando Alonso da Türkiye’deki sporseverlerden övgüyle bahsederek, “İstanbul’a döndüğüm için memnunum. Güçlü bir pistte yarışacağız. Geçen yıl pist sağanak niçiniyle epeyce uygun değildi. Bu yıl daha güzel olacağını düşünüyorum. İstanbul’u seviyorum, buradaki taraftarlar epey tutkulu.” halinde görüş belirtti.