MEB 5872 işçi alım ilanı 2021: MEB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, kaideleri neler?

KesikÇayır

New member
MEB 5872 işçi alım ilanı 2021: MEB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, kaideleri neler? Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) işçi alımı başvuruları ile ilgili bir son dakika açıklaması yapıldı.

MEB bünyesinde, merkez ve taşra teşkilatında 260 kontratlı fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 takviye işçisi istihdam edilecek.

Yapılan açıklama ile birlikte MEB işçi alımı müracaat koşulları ve tarihleri de belirli oldu. Açıklama daha sonrası müracaatta bulunmak isteyen adaylar, MEB işçi alımı müracaat tarihleri ve kaideleri hakkında bilgi almak için araştırmalarına başladı.

Peki MEB işçi alımı müracaat kuralları nelerdir, müracaat nasıl yapılır? İşte 2021 MEB 5872 işçi alımı ile ilgili ayrıntılar…

MEB İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT TARİHLERİ

MEB işçi alımı müracaat kaideleri belirtildi ve tarihler muhakkak oldu. MEB 5 bin 872 işçi alımı müracaatları, 25 Ekim 2021 tarihinde başlayacak ve 5 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Müracaatların, 05 Kasım 2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekecek. Adayların süreçlerini Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Meslek Kapısı platformu yahut e-Devlet isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden tamamlamaları gerekecek.

MEB İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, müracaatlarını e-Devlet – Ulusal Eğitim Bakanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar katiyetle kabul edilmeyecek.

Adayların müracaatları il-ilçe ulusal eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar müracaatlarını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürlüğü seçecek.

MEB İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI 2021

MEB İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT KOŞULLARI

• 2020 yılı KPSS lisans seviyesinde KPSSP3, ön lisans seviyesinde KPSSP93, ortaöğretim seviyesinde KPSSP94 puan tiplerinden puan almış olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususunun (A) bendinde belirtilen kuralları taşımak.
  • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
  • olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun kararında kararnamelerle kamu nazaranvine son verilmemiş olmak.
  • Mesleğin ifasına pürüz olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sıhhat kurumlarından alınacak sıhhat şurası raporuyla belgelendirmek.
  • Sıhhat Bakanlığından onay almış psikoteknik dokümanı vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.
  • Rastgele bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
MEB İŞÇİ ALIM İLANI 2021