MEB'den liselerde yüz yüze eğitim açıklaması

ahmetbeyler

Active member
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumlarında ikinci dönemin 15 Şubat Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

1 Mart Pazartesi günü ise 12’nci sınıflar için yüz yüze eğitim sürecine geçileceğini açıklandı.

Bu kapsamda liselerde başlayacak olan yüz yüze eğitimin usul ve esasları da belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslar ise şöyle:
KATILIM İSTEĞE BAĞLI OLACAK, DEVAM ZORUNLULUĞU ARANMAYACAK

“Yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olup devam zorunluluğu aranmayacak. Ancak eğitim kurumunun öğrencilerin okula devamını takip edebilmesi ve bu kapsamda gerekli önlem ve tedbirleri alabilmesi amacıyla yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak olan öğrenciler için velileri tarafından, Covid-19 salgını kapsamında herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediğine ilişkin talebini bir dilekçe ile eğitim kurumu müdürlüğüne iletmesi gerekecek.
EN AZ 16 EN FAZLA 24 SAAT YÜZ YÜZE EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

12’nci sınıflarda 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze yapılacak dersler, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak haftalık ders çizelgelerindeki ders ve ders saatlerine uygun bir şekilde haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde eğitim kurumu müdürlüklerince belirlenerek planlanacak.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında birinci dönem itibarıyla işletmelerde beceri eğitimine devam edenler ile ikinci dönemde devam etmek isteyenlerin durumları değerlendirilerek 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren söz konusu eğitime devam etmeleri sağlanacak.

ALINTIDIR