Mehmet Niyazi Akdaş, Gençlerbirliği’nin yeni lideri oldu

tesbih

New member
Mehmet Niyazi Akdaş, Gençlerbirliği’nin yeni lideri oldu İlhan Cavcav Tesisleri’nde gerçekleştirilen genel heyete tek aday olarak giren Mehmet Niyazi Akdaş, 184 geçerli oyla başşehir temsilcisinin yeni lideri oldu.

Divan Başkanlığı’nı Hasan Gerçeker’in yaptığı kongrede faaliyet ve kontrol raporları da oy oldukcaluğuyla ibra edildi.

Mehmet Niyazi Akdaş’ın başkanlığındaki Gençlerbirliği’nin yeni idaresinde şu isimler yer aldı:

Arif Ölmez, Dide Özdikmen, Eraslan Er, Esra Özel, Unsur İğrek, İsmet Beltan, Kadir Kudret Hatipoğlu, Kubilay Güvenç, Mehmet Soylu, Muammer Akyüz, Paşa Murat Barut, Murat Karahan, Özgür Fazilet İncesu, Sinan Aydın, Şahap Yaralı, Talip Çankırı, Taner Yıldırım, Ünal Ünaldı.

“GENÇLERBİRLİĞİ SAHİPSİZ DEĞİL”

Mehmet Niyazi Akdaş, genel konseyde yaptığı konuşmada, “Sayın Murat Cavcav’ın erdeminden, namusundan, dürüstlüğünden bir nebze kuşkum yok. Fakat kulübün yanlış yönetildiği kanaatindeyim. Yanlış insanların yanlış fikirler verdiğini ve icraatler yaptırdığını düşünüyorum. Yoksa Murat Beyefendi son derece ahlaklı bir insandır.” sözlerini kullandı.

Gençlerbirliği idaresinde bugüne kadar bakılırsav alarak hizmet etmiş tüm üyelere teşekkürlerini sunan Akdaş, hayatını kaybetmiş yöneticilere de Allah’tan rahmet diledi.

Orhan Gurur Apak ve İlhan Cavcav’dan ayrıyeten bahsetmek istediğini belirten Akdaş, şu biçimde devam etti:

“Orhan Gurur Apak kulübümüzde iki kez başkanlık yaptı. Türk sporunun Anadolu’ya yayılmasını sağladı, Türkiye’yi UEFA’ya üye olarak kabul ettirdi. Başkası ise kulübümüzü bu tesislere kavuşturan, kulübümüze ve Türk futboluna büyük hizmetler veren duayen futbol adamı 32 yıllık arkadaşım İlhan Cavcav. Kendilerini şükranla yad ediyorum, ışıklar ortasında yatsınlar. İlhan ağabeyimin başkanlığı mühletince rastgele bir kurum yahut bireye tek kuruş borcu olmayan, her insanın kıskandığı, gıpta ettiği bir Üstün Lig kulübüydük. Ağabeyim rahat uyu, inşallah el birliği ile o günleri geri getirmeye çalışacağız.”

Akdaş, kırmızı-siyahlı kulüpte bedel verdiği birfazlaca delegenin ısrarı üzerine aday olmayı kabul ettiğini lisana getirerek, “Bu kulübün lideri olmak büyük onur ve gururdur. Lakin ben hayatımın hiç bir devrinde bir bakılırsave talip olmadım, bir iki sefer hariç seçim yarışına da girmedim. Biroldukca nazaranve davet edildim. Yalnız olmadığımı ve şahsıma olan takviyenin her geçen gün artarak devam ettiğini de gelen telefonlardan, bildirilerden anlıyorum.” biçiminde görüş belirtti.

Kulübün mali tablosunu tam olarak inceleme fırsatının olmadığına değinen Akdaş, şu biçimde konuştu:

“Sayın Arda Çakmak ve Sayın Şahin Kartal’ın verdikleri sayılara dayanarak söylüyorum ki mevcut durumda kulübümüz maddi açıdan fazlaca sıkıntı durumda. 130 milyon lira borç olduğu söyleniyor. niçindir, nasıl olmuştur bunlara girmeyelim, olan olmuş. Bu borcun altından kalkmak için birlik birliktelik devridir. Eski idare demeden hepimiz el ele verip, taşın altına elimizi sokup, kulübümüzü bu açmazdan kurtarmamız gerekiyor. Kurtaramazsak başka birtakım Anadolu kulüplerinde olduğu üzere beklenmeyen ve dilek edilmeyen durumlara katlanmak zorunda kalabiliriz.”

Başka ülkelerde başşehir ekiplerinin şampiyonluk uğraşı verdiğine işaret eden Akdaş, “Başkent Ankara’mızın gruplarının bu pozisyonları bizleri derinden üzmektedir. Gençlerbirliği’ne gönül vermiş, maddi ve manevi hizmet etmiş tüm arkadaşlarımızın fikirlerine, dayanağına muhtaçlığımız var. bir arada olursak muvaffak oluruz.” değerlendirmesinde bulundu.

ŞEFFAFLIK VURGUSU

Kapalı kapılar gerisinde kişisel kararlarla transfer yapılmayacağını söyleyen Akdaş, “Türk futboluna epeyce sayıda genç yetenek kazandıran, büyük ekiplere transferini gerçekleştiren ve adeta futbolcu yetiştirme fabrikası olan kulübümüzün öz kaynağı olan altyapının daha fazla geliştirilmesine, daha hayli oyuncunun Gençlerbirliği’ne ve Türk futboluna kazandırılmasına yönelik çalışmalara yük vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Başkanlığı periyodunda oy tasasıyla kulübe kimsenin üye yapılmayacağını belirten Akdaş, şunları kaydetti:

CAVCAV DEVRİ SONA ERDİ

Gençlerbirliği Kulübünün efsane lideri babası İlhan Cavcav’ın vefatının akabinde 2017’den bu yana kırmızı-siyahlı kulüpte başkanlık misyonunu yürüten Murat Cavcav, seçimde aday olmadı.

Murat Cavcav, kongrede yaptığı konuşmada, bugüne kadar en çok hürmet ve sevginin eksikliğini hissettiklerini belirterek, “Bu iki söz epey şeyi değiştirebilirdi lakin olmadı. Umarım bugünden daha sonra hürmet ve sevgi topluluğumuzdan hiç eksik olmaz.” dedi.

“Gençlerbirliği, ailemin bir modülü, babamı paylaştığım bir kardeş benim için.” diyen Cavcav, şöyleki devam etti:

“Bu büyük toplulukta başkanlık nazaranvi bana nasip oldu. Onur ve gururla bu vazifesi yerine getirdim. Eleştirilecek bir epeyce nokta kesinlikle var lakin şunu bilmenizi isterim; gönül rahatlığıyla vazifemden ayrılıyorum. Ne Gençlerbirliği’nin bir kuruşuna tamah ettim ne de Gençlerbirliği’nin menfaatini kendi menfaatimden geride tuttum. Benim için daima Gençlerbirliği vardı, birinci Gençlerbirliği vardı.”

Cavcav, daima maksat alındığını lisana getirerek, “Eleştirmek, hakaret etmek, yaftalamak, çamur atmak kolay. Bu dört yıl boyunca hem içeride, hem dışarıda daima gaye oldum. kimi vakit dost bildiklerimin, kimi vakit de eskilerin ürettiği dedikodularla yaralar aldım. Kanımın rengini merak eden de oldu, baba sevgimi sorgulayan da… Dedikodu ikliminin dönüp dolaşıp hepimizi vurduğu ortam bu biçimde yaratıldı. Herkes sevgisinden de hürmetinden da vazgeçti. İnsan kardeşini sevmekten vazgeçebilir mi? Ben Gençlerbirliği’ni sevmekten vazgeçmedim.” sözlerini kullandı.

Murat Cavcav, konuşmasını şu biçimde tamamladı:

“Gençlerbirliği Kulübüne lider olmak da aday olmak da kolay değil. Aday arkadaşlar bunu yaşayarak gördü. Ben ve birlikte yürüdüğüm arkadaşlarım, yanılgılarımızı da doğrularımızı da üstlenerek nazaranvden ayrılıyoruz. Bugünden daha sonra kardeşinin yani Gençlerbirliği’nin memnunluğunu isteyen bir taraftarım. Gençlerbirliği’ni yeterli yerlerde, armayı tepede görmek benim mutluluğum olacak. Bugün yalnızca bu kulübün başkanlığından ayrılıyorum. hiç bir vakit Gençlerbirliği’nin gönlümdeki yeri değişmeyecek. Lidere ve takımına muvaffakiyet diliyorum. Sevgiyle, hürmetle, hoşça kalın.”