Melek İpek üniversite imtihanına girdi

KesikÇayır

New member
Melek İpek üniversite imtihanına girdi Melek İpek (31) Antalya’da kendisine azap yapan eşi Ramazan İpek’i (36) öldürme hatasıyla 108 gün tutuklu kaldıktan daha sonra cezaevinden tahliye edilmişti.

İpek, bugün Akdeniz Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi.

birlikte ders çalıştığı küçük kızı İkra Parıltı (7) ile imtihana gelen İpek, kızının dualarıyla imtihana girdi.

Maksadının matematik öğretmenliği olduğunu söyleyen İpek, bayanlara, “Okusunlar, ayaklarının üzerinde dursunlar” diye seslendi.

MAHKEME TAHLİYE KARARI VERMİŞTİ

Döşemealtı ilçesinde, 7 Ocak’ta kendisine azap edip, vefatla tehdit ettiği argümanıyla 12 yıllık eşi Ramazan İpek’i av tüfeğiyle vurarak, öldüren Melek İpek, mahkemece tutuklandı.

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmada, ”meşru savunmada sonun aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, endişe ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez” kararı mucibince tahliyesine karar verilen İpek, 108 gün daha sonra özgür bırakıldı.

Tahliye edildikten daha sonra ailesine ilişkin Kovanlık köyündeki çiftlik konutuna geçen İpek, günlerini burada geçirmeye başladı.

GAYESİ MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

Kızları Ceylin Deniz (10) ve İkra Işık ile bir arada ders çalışan İpek, üniversite sınavına hazırlandı. Gayesi matematik öğretmenliği olan İpek, bugün YKS’nin birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) milyonlarca aday gibi ter döktü.

”BEN DE KIZIMI İMTİHANA GETİRECEĞİM”

İpek, epey heyecanlı olduğunu ve herkese muvaffakiyetler dilediğini belirterek, “Sınava 3’üncü teşebbüs, inşallah kazanacağım. Kazanamazsam da seneye tekrar deneyeceğim zira hayli fazla çalışmak için müddetim olmadı. İmtihana küçük kızım İkra ile geldim. Bana dayanak olacak. İnşallah ilerleyen vakitte ben de kızımı imtihana getireceğim” dedi.

ANNESİNE MUVAFFAKİYETLER DİLEDİ

Annesinin imtihanının bitmesini dışarıda dayısıyla birlikte bekleyen İkra Parıltı İpek ise “Çok heyecanlıyım, anneme muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.
Melek İpek’in kardeşi Göksel Çelik de “Küçük yeğenimle birlikte geldik. İmtihana gideceğiz, diye sabah erkenden ablam bizi kaldırdı. Onun heyecanıyla biz de kaygılıyız. İnşallah imtihanı hoş geçer ki hayatının geri kalanını daha hoş yerlerde geçirir. Daha uygununu yapar. İnşallah bundan daha sonraki hayatında fazlaca daha keyifli olur” dedi.

”AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANMAK İSTİYORUM”

İmtihan çıkışı ilk vakit içinderda kızı İkra Ziya’ya sarılan Melek İpek, “Bildiklerimi, elimden geleni yaptım. İyisi artık. Amacım matematik öğretmenliği, Antalya’da yaşadığım için de Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmak istiyorum. şayet olmazsa seneye tekrar deneyeceğim” diye konuştu.

BAYANLARA SESLENDİ

Bayanlara da seslenen İpek, “Kazanamadık, diye bir şey yok. Bu hayatta yapamayacağımız bir şey yok. Elimizden gelenin en güzelini yapmak için uğraşacağız. Okusunlar, ayakların üzerinde dursunlar” dedi.