Michy Batshuayi: bu biçimde bir sevgi dünyanın diğer hiç bir yerinde yok

tesbih

New member
Michy Batshuayi: bu biçimde bir sevgi dünyanın diğer hiç bir yerinde yok Beşiktaş’ın dönem başında Chelsea’den kiraladığı Michy Batshuayi, Beşiktaş Mecmuası’nın ekim sayısına konuştu.

İşte Batshuayi’nin açıklamaları:

“Beşiktaş’ı birinci duyduğunda kulüp hakkında neler öğrendiniz?”

“Coşkulu taraftarlarının ve büyük bir stadyumunun olduğunu öğrendim. Birinci öğrendiğim bilgiler bunlar oldu. hayatımda kıymet verdiğim en kıymetli iki ögesi söylersem şayet bunların taraftar ve stadyum olduğunu söyleyebilirim. Ayrıyeten kesinlikle eklemem gerekir ki Vodafone Park’ın atmosferi her yerde bulabileceğiniz bir atmosfer değil.”

“Beşiktaş sevgisi ile ilgili neler söylersiniz?”

“bu biçimde bir sevgi dünyanın öbür hiç bir yerinde yok. Her yerde karşılaşamayacağınız bir sevgi bu. her insanın sevgisini hissetmek benim için hayli kıymetli. Sevenleri hayranlıkla izliyorum.”

“Taraftarlarımız hakkında neler söylemek istersiniz?”

“Taraftarlarımız nitekim çok coşkulu ve çılgın. Çok büyük bir taraftar kitlemiz var. Maçlarda takviyelerini asla esirgemiyorlar. Her vakit yanımızdalar. Düzgün günde makûs günde daima birlikte olduğumuzu bana hissettiriyorlar. Ben de bu sevginin karşılığında onlara en uygununu vermek için uğraş ediyorum. Çok mücadeleci bir futbolcuyum. Atmak istediğim her golü, topluluğumuz için atacağım. Taraftarlarımız uygun ki var! Onları epey seviyorum.”

“Beşiktaş’ta da şampiyon olmak istiyorum”

“Çok hoş bir his. Çok hoş bir his. Bir futbolcu olarak bu hissi tanım etmem mümkün değil. İngiltere’de şampiyonluğu yaşadım; Beşiktaş’ta da bu duyguyu tatmak istiyorum. Dönemi takip eden taraftarlarımız ile birlikte şampiyonluklar yaşamak en büyük amaçlarımın içinde.”

“Sezondan beklentileriniz de bu tarafta mi?”

“Evet, natürel ki. Şampiyonlar Ligi’nde yapabileceğimizin en uygununu yapmak ve Muhteşem Lig’de şampiyonluğu kazanmak öncelikli beklentilerim. Beşiktaş olarak gayelerimiz her vakit çok yüksek. Yüksek olması da hayli olağan. Zira devasa yüksekliktelerde uçan, üst düzeylerde olan bir ekibiz.”

“Takım arkadaşlarınızla bağlantınız nasıl?”

“Takımdaki sıcaklığı geldiğim an hissettim. Bu ekibe da topluluğa da yansıyor. Çok eksik futbolcumuz var. bir müddetdir ortamızda yoklar. Onların olmaması beni üzüyor. Lakin saha içi ve saha dışı arkadaşlığımız epey yeterli.”

Şampiyonlar Ligi‘ndeki durumumuz hakkında neler söylemek istersiniz?

“İç alandaki birinci Dortmund maçımız taraftarlarımız ile bir arada konutumuzda oynadığımız harikulade ve büyük bir maçtı. Fakat deplasmanda oynadığımız Ajax maçı için tıpkı cümleleri söyleyemeyeceğim. Zira epey fazla eksik futbolcumuz vardı. Bizi olumsuz manada etkiledi. bir daha de umudumuzu kaybetmedik. Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalıştık. Amaçlarımızdan şaşmadık. Sağlam adımlarla devam ediyoruz. Beşiktaş için her vakit her şey hayli hoş olacaktır.”

İstanbul’u sevdiniz mi?

“İstanbul hayli hoş bir kent. Hayal kent de denebilir. Ama maalesef üzülerek söylüyorum ki maç trafiğinden dolayı pek fazla gezme bahtım olmadı. Çok ağır bir programda maç oynuyoruz. En kısa vakitte İstanbul için vakit ayıracağım. Tarihini, hoşluklarını ve gezilecek yerleri fazlaca merak ediyorum.”

Bir gününüz nasıl geçiyor?

“Sabah rutin olan idmanımıza gidiyorum. Akabinde meskene geri dönüyorum. Çocuklarımla kucak kucak vakit geçiriyorum. Play Station oynuyorum. Genel olarak günlük rutinim bu türlü geçiyor.”

Futbolda dünyasındaki en sevdiğiniz, oyununu beğendiğiniz futbolcu kimdir?

“Benim için dünyanın en düzgünü Messi. Oyununu ve karakterini sevdiğim bir futbolcu.”