MotoGp 2023, Sepang Ducati ve Aprilia’da en hızlısı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
SEPANG – Bundan daha fazla İtalyan, imkansız. mevsimi MotoGP Malezya pistindeki resmi testlerin ilk günüyle yeniden başladı: bir gökkuşağı Ducati ve Aprilia, birlikte 9 bisikleti ilk 9 sıraya yerleştiren. İlk Japon, bir yamahasadece ondalıktır: ve onu yönlendirir Morbidelli. En iyi krono ona skor kazandırdı Bezzeki tarafından sürülen Noale RS-GP’nin önünde Red Mooney VR46 uydusu ile Vinales. Dünya şampiyonu Bagnaia 5., yeni takım arkadaşı Bastianini ise 3. sırada. Bu, Kasım ayında Valencia’da sona erecek bir yarışın yalnızca ilk çıkışı: ancak İtalyanların rekabet gücü, aradaki fark gibi şimdiden belli oluyor. honda ile neredeyse bir saniyede kapanan Marquez (12.). Pistte kaç tane yeni özellik var: olmayı vaat eden M1 motoru – sonunda! – yer etkisini daha iyi yönetmek için Borgo Panigale’nin “kulakları” veya Aprilia’nın “göğüs”ü gibi daha güçlü, aerodinamik yenilikler. Sonuçlara bağlı olarak şampiyona sırasında dikkate alınacak veya alınmayacak olan bir dizi deney. Hatta Cannibal garajında 4 farklı Honda görüldü: farklı ön camlara, kanatlara ve hava kutusu girişlerine sahip, hatta kaportada bir “adım” olsa bile. Bu gadget’lar çalışacak mı?

1. gün kitaplarda ve @Marco12_B Maverick Viñales’in önünde zaman çizelgelerinin zirvesinde! ??

Teknik içgörülerimiz ve röportajlarımız için buralarda olduğunuzdan emin olun? Güncel kalmak için VideoPass ücretsiz denemenizi hemen edinin! #SepangTest

MotoGP
™
?? (@MotoGP) 10 Şubat 2023
Vinales: “Yeni Aprilia, iyi hisler”

“Maksimum hız iyileşti, sanırım ileriye doğru büyük bir adım atabiliriz,” diyor bir Quartararo iyimser. “Şasiyi, motoru ve aerodinamiği netleştirmenin zamanı gelmişti: gerçek bir test. Şimdi en ilginç seçenekleri seçmeden önce önümüzdeki iki gün içinde ve ardından Portimao’da neler olacağını görelim.” Vinales, kim gülümsedi: “Bugün, eski motosiklet ile yeni motosiklet arasındaki karşılaştırmaya çok odaklandık, bu bana kesinlikle daha ilginç geliyor: pek çok olumlu şey, hiçbiri olumsuz değil. Frenleme açısından, bunlar benzer: ancak 2023 bana yön değiştirirken çok daha hafif ve sürülebilir görünüyor. Sürüş sırasında daha doğal hissediyorum. Henüz saf hızdan söz edemem. Ama mutluyum”. VE Alex Espargarò: “Hemen iyi hissettim: birçok küçük şey değişti, güç biraz daha yüksek görünüyor, ne kadar rekabetçi olduğumuzu göreceğiz ama şu anda her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor”.

Francis Bagnaya

Francesco Bagnaia (sap)

‘Canavar’ gülümseyerek: “Üs çok iyi görünüyor”

Bastianini, üçüncü kez deneme ve bolca iyimserlik: “Çok mutluyum, çeşitli yenilikler denedik ve tüm bilgileri Pecco ile paylaştık: temel bana kesinlikle iyi görünüyor”, diye onaylıyor Rimini sürücüsü. “Tekrar eyere binmek, yeni Ducati’yi tanımak, fabrika ekibiyle çalışmak için sabırsızlanıyordum: şimdi burada, sonra Portimao’da daha çok günümüz var: olumluyuz, sağdan başlamak güzel.” ayak”.

Fabio Quartararo

Fabio Quartararo

Fabio Quartararo (sap)

Marquez ve Honda hala geç kaldı

Bezzecchi’yi Vinales’ten yüz otuz binde biri ayırır, Bastianini 262’dir. martin Ducati Pramac ile Bagnaia’nın önünde (Canavardan -0″125), ardından Aleix Espargarò ve Zarco Campinoti takımının diğer Gp23’ü ile. tarafından GiannantoniGresini takımı için Borgo Panigale’den bir bisikletle yarışan o, takım arkadaşının yarım saniye üzerinden 8. ve 15 binde bir önünde. Alex MarquezMarc’ın erkek kardeşi. Morbidelli, diğer resmi Yamaha sürücüsü Quartararo’dan (11.) onda 3 gibi iyi bir farkla önce geliyor luca marini kutu arkadaşı Bez’den 999 binde birle 13. sırada. Hayal kırıklığı yaratan – şimdilik – Miller ile bir saniye ve 356 binde bir gecikme ödeyen Ktm.