MotoGP, Assen: Bagnaia rekorla pole pozisyonunu kazandı. Saat 15.00'te sprint yarışı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Pole pozisyonu ve pist rekoru: Ducati devriminden, padoktaki mide ağrılarından ve öfkeden, Martin'in intikam arzusundan, Marquez'in spor kötülüğünden daha güçlü. Pecco Bagnaia zaptedilemez. Çifte şehvet. Hız Katedrali Assen'deki sıralama turlarında dünya şampiyonu stratosferik 1'30″540'lık bir derece elde etti, saatleri ve en iyimserlerin tahminlerini altüst etti, onlar bir dakika 31 saniyenin altına inebileceğini iddia ettiler. Serbest antrenman seansında ve Cuma günü bir hakim olarak da etkileyici bir performans gösterdikten sonra Gp24'ünde adeta uçuyor: «Hemen kendimi iyi hissettim, sonunda çok çalışmanın meyvelerini topluyorum». Sadece Martinator ona yetişebilir: Prima Pramac takımı sürücüsü 81 binde birde bitiriyor, ikilinin arkasında bir boşluk var. Aprilia ile Vinales liderin 411 binde bir gerisinde değerli bir ön sırayı fethediyor. Marc Marquez hayal kırıklığı yarattı: Gresini'den Ducati sürücüsü için sadece 7. kez ve gridde üçüncü sıra: Cannibal, Aleix Espargaro'yu içeriden saçma bir şekilde sollamaya çalıştıktan sonra çakılda bile yuvarlandı – yine RS-GP Noale ile – en genç Marquez Alex'in arkasında cesaret verici bir beşincilik elde etti. İkinci sıra da Q1'den yükselen Di Giannantonio için.

Bagnaia: «Pole tamam, ancak yarış temposu daha iyi»

Bagnaia, Malezya'daki geçen sonbahardan beri pole pozisyonunu almamıştı: «O zamandan beri 9 yarış geçti, gerçekten gerekliydi. Ancak yarış temposunda hızlı olmak şart: Harika zamanlar yapmayı bekliyordum ve Martin'in zaman saldırısında her zaman etkili olmasını bekliyordum. Bu kadar hızlı gittiğinizde, baştan itibaren sertçe zorlamak daha iyidir.” Kendisine ve Jorge'ye yetişmek için yavaşlayan sürücülere biraz kızıyor: «Bakması hoş değil», ardından bugün saat 15:00'te başlayacak sprint hakkında konuşuyor: «Maverick hızlı ve istikrarlı, daha tehlikeli rakip olacak”.

Martin: “Pecco bu pistte inanılmaz”

Martin, çelik gibi sinirlere sahip ve gaza basıyor: “Ama Pecco burada başka bir düzeyde inanılmaz: saniyenin onda üçü onun lehine bir fark.” Madridli sürücü pes edecek tipte değil. “Kendimi çok iyi durumda hissediyorum, düne kıyasla motosikletim çok daha stabil. İlerlemeye devam ediyorum, bugün podyumu hedefliyorum». Vinales'in de hedefi ilk 3'te yer almak: “Sıralamalardan biraz daha fazlasını bekliyordum ancak fren konusunda bazı sorunlar yaşadım. Hala ön sıradayım, istediğim de buydu. Ducatis'le birlikte orada olmak için bir adım daha atmak istiyoruz». Morbidelli'nin 8. kez iyi bir performans sergilediği, Bastianini'nin (11.) ise dördüncü sıradan başlayacağı dikkate değer. Bezzecchi (15.) daha fazla zorluk yaşıyor ve ilk çeyrekte sıkışıp kalıyor. Marini ise Honda ile en azından Augusto Fernandez ve Nakagami'nin gerisinde kalmayı başarıyor.

Konular