MotoGP, Bagnaia Mugello'da ilk günün en hızlısı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
SCARPERIA. Pecco Bagnaia ve neredeyse mükemmel bir tur: resmi Ducati'nin üzerindeki dünya şampiyonu, Mugello'daki serbest antrenmanın ilk gününü rekorun onda biri ile en iyi zamanla tamamladı ve kendisini Rins'in Yamaha'sının (-0″273) ve Ktm Acosta'nın gerisine yerleştirdi. San Donato'nun hemen önünde 362,4 km/saat hıza ulaşan GasGas (-0″388) Pol Espargaró Avusturya motosikletiyle MotoGP hız rekorunu (366,1 km/saat) egale etti. Sanal podyumun arkasında Trackhouse takımının Aprilia'sındaki Oliveira var: Portekizli önde Marc Marquez (0”407) ve Bastianini (0”465), Martin'den yalnızca binde 2 daha hızlı. Doğrudan 2. çeyreğe giden ilk 10'da 4 farklı markanın yanı sıra Marc'ın küçük kardeşi Alex Marquez, ardından Vinales'ten Aprilia ve Aleix Espargaró. Fabio Quartararo'nun M1'de Q1'de 19 binde bir farkla karşılaşması gerekecek, Ducati sürücüleri Di Giannantonio, Bezzecchi, Morbidelli ve Binder de Ktm ile karşılaşacak. Honda ile arkadaşı Pecco'yla arasındaki 2 saniyeden fazla farkın bedelini ödeyen Marini için yirmi dördüncü ve son kez.

MotoGP'nin Bagnaia Pazar adamıdır. Ancak dünya şampiyonu olarak kalmak istiyorsa sprint yarışlarında kendini geliştirmesi gerekiyor

kaydeden Massimo Calandri

27 Mayıs 2024

Bagnaia mutlu: “Mugello'da ne duygular var!”

Pecco, “İki küçük hata yapmış olsam bile hızlı turdan çok mutluyum” diyor. Testleri 2 dakika erken bitirdi ve belli ki süresinden memnun kaldı. “Hedef her şeyden önce ilk 10'da bitirmekti, zaten bunu yapacağımı anladığımda ısrar etmemeyi tercih ettim. Lastiklerin hissi hemen iyileşti. Yarın yüzde 6'ya bile düşebiliriz, sprintte zaten iyi bir performans sergileyecek potansiyele sahip olduğumu düşünüyorum, ancak uzaktan bir şeyleri geliştirmemiz gerekiyor.” Mugello özel duygular sunuyor, dünya şampiyonu itiraf ediyor: “Bu sabah yarışa girdim. Padok ve tribünlerden adımı bağırdıklarını duyabiliyordum: Bunlar size özel enerji veren şeyler ve güzel havaların olmasını ve halka güzel günler yaşatmayı umuyoruz.”

Alex Marquez gösteriyi yapıyor, Pecco ise yarış yönünde

Alex Marquez, Piedmontluların belli bir noktada kendisini yavaşlatacağından şikayet etti. “Hakemlere baskı yapmayı ve rakiplerine ceza vermeyi umarak her zaman harika bir gösteri sergiliyor. Yarış yönüne gitmem gerekecek, herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.”

Acosta KTM'yi mahvetti: “Tüm deneyim”

Pedro Acosta 13. virajda bir KTM'yi yok etti ve ardından kendisine eşlik eden fotoğrafçıyı scooter ile garaja kadar yokuş yukarı itmek zorunda kaldığı ilginç bir olayın kahramanı oldu. «Genellikle aynı gün içinde iki kez düşmem: İkinci sefer tuhaftı, belki de bunun sorumlusu soğuk lastikti. Tüm tecrübemizle, yarın bazı noktalarda gelişmeye çalışacağız.”