MotoGp, Bagnaia serbest antrenmanlarda en hızlısı: “Assen sürücüler için bir zevk”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Üç hafta sonra hâlâ orada, herkesin önünde: Mugello'daki başarının tazeliğiyle, Pecco Bagnaia Hız Katedrali'ndeki testlerin ilk günü en iyi zamanla kapanıyor OnayDünya şampiyonu, Aprilia'dan 65 binde bir önde gidiyor Viñales3. olan Marquez ama düşündüğünüz gibi değil: Alexküçük kardeş, Ducati sürücüsünün 320 binde arkasında bitiriyor. Dördüncü bir başka RS-GP: Aleix Espargaró Zamanı ayarlıyor, son virajda ise fena bir düşüş yaşıyor. Kırlangıç var ama şimdilik neredeyse yarım saniyede sadece 5. sırada: Marc Marquez'in önünde. Ayrıca doğrudan 2. çeyreğe giden 10 kişi arasında Bastianini (8.) e Morbidelli (10.), Ktm ile birlikte Bağlayıcı ve Noale'den üçüncü bir motosiklete doğru Raul Fernandez. İlk çeyreğe zorlananlar arasında berbat çaylak da var. Sahilsonra VR46 çifti (Bezzecchi, Giannantonio'dan), ile Quartararo. Marini Honda'sıyla yine sonuncu oldu maalesef.

MotoGP devrimden sonra Assen'den yeniden başlıyor, Bagnaia Hız Katedrali'nde üç zaferin peşinde

kaydeden Massimo Calandri

27 Haziran 2024

Bagnaia: “Assen bir zevktir”

Pecco Bagnaia, ne güzel bir gülümseme: «Assen, kendini iyi hissettiğinde bu şehvettir. Çok mutluyum, çalışmalarımız her zaman meyve veriyor ve nihayet bu yolda her şeyi topluyoruz. Memnunum, başından beri iyi: Cuma günleri herkesin önünde kapanmamın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmişti.” Hangi lastiğin kullanılacağına dair şüphe hala çözülmeyi bekliyor: “Hava geçen yıla göre daha soğuk, orta lastikle kendimi harika hissettim Ama yarın ben de yumuşak olanı denemek istiyorum.” Maverick Vinales, ne kadar kararlı: “Fakat Pecco, Ducati'yi inanılmaz bir şekilde sürüyor. Onun arkasında durmaya çalıştım, kolay değil. Ama bu fiziksel bir pist ve kendimi çok iyi hissediyorum. Önde kalmaya çalışacağım.”

MotoGp, Pramac Yamaha'ya gidiyor. Uydu ekibinin Ducati'ye vedası da Marc Marquez'den kaynaklanıyor

Massimo Calandri tarafından

28 Haziran 2024

Konular