MotoGP, Bezzecchi Aprilia'da: Artık resmi. Martin'le birlikte çalışacak

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Geçtiğimiz sezonun sprint yarışındaki zaferi ve Pazar GP'sindeki ikinciliği ile lider olduğu Assen yarışının arifesinde, Marco Bezzecchi Sayfayı çevirin: Ducati ve Valentino Rossi'nin takımına elveda. 25 yaşındaki Riminili oyuncu gelecek yıl zirveye tırmanacakAprilia Resmi takım İspanyollarla birlikte çalışıyor Jorge Martin. Bez ve Martinator. Noale takımı için bu gerçek bir devrim: Aleix Espargarò sezon sonunda emekli oluyor ve Honda'nın test pilotu oluyor. Maverick Viñalesbiriyle koşacak Ktm ile kutulara bölünüyor Enea Bastianini. «2023'te ligi 2. ve 3. sırada tamamlayan iki sürücüye odaklanıyoruz. MotoGP: Kesinlikle mutluyum ve gelecekten umutluyum”, yorumunu yapıyor Massimo RivolaAprilia Racing'in CEO'su. Agresif, etkili, muhteşem: Peki bir motosikletten diğerine geçmeye hızla alışabilecekler mi?

Bezzecchi Martin'le eşleşti: genç ve yetenekli

Pazar günkü üç ve Cumartesi günkü bir başarı ile toplamda 13 podyum elde eden Bezzecchi, geçen sezon haklı olarak 'Yılın Çaylağı' unvanını kazanmıştı. VR46 ekibi: 2024'ün bu ilk yarısında daha az keskindi (Jerez'de 3. sıradaydı, genellikle ilk 10'un çok uzağındaydı ve takım arkadaşı tarafından geçiliyordu). Fabio Di Giannantonio), ancak yakında çok sayıda intikam alacağına inanmak için iyi nedenler var. Rivola bir süredir onu takip ediyordu: “Dört yıl önce, işler bizim için pek iyi gitmediğinde, ona bir eyer teklif ettim: VR46 ile Ducati'ye geçeceğinin farkında olarak Moto2'de büyümeye devam etmeyi tercih etmişti. Kesinlikle istemiyorum. Büyümeye devam etti ve bir yıl önce kimsenin bilmediği bir pistte hem Arjantin'de hem de Hindistan'da ıslak zeminde beni etkiledi. O büyük bir yetenek. Medyada bize biraz Valentino Rossi'yi, biraz da Marco Simoncelli'yi hatırlatıyor; ama her şeyden önce bileğinde çok fazla gaz olan biri.”

Rivola: “Bezzecchi şampiyon, eğleneceğiz”

Aprilia Racing'in CEO'su, Vinales'in KTM'ye geçmesiyle ilgili hayal kırıklığını gizlemedi (“Austin'in zaferi çok büyük bir memnuniyetti, onunla devam etmeyi umuyordum”) ama aynı zamanda Bez'in öne çıktığını ve bunu başaramayacağını da söyledi. Böyle bir fırsatı kaçırmayın.” “Resmi takımın sürücüleri ile sıfırdan başlayarak sürekliliği biraz kaybediyoruz, ancak bu küçük bir riski isteyerek kabul ediyorum”. Şu anda uydu ekibi çifti onaylandı, Oliveira-Raul Fernandez. «Karar Trackhouse ekibine ve diğerlerine kalacak Davide Brivioama herkesin tekrar bizimle kalmasını istediğim gerçeğini saklamayacağım.”

Konular