MotoGP Dünya Şampiyonası Katar'da başlıyor. Bagnaia: “Üst üste üçüncü şampiyonluk mu? Buna inanıyorum”. Marquez: “Sadece eğlenmek istiyorum”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Capra, İngilizce'de “keçi” anlamına gelir. Ancak KEÇİ aynı zamanda Tüm Zamanların En Büyükünün kısaltmasıdır: şimdiye kadarki en büyük. Bu, tarafından yapılan orijinal haraçları açıklıyor. Gresini ekibi yeni binicisi Marc Marquez'e: Birisi tasmalı bir keçiye Cannibal'ın garajına kadar eşlik etti, o da kahkahalarla karşılık verdi. 8 kez dünya şampiyonu olan oyuncu bunu gerçekten takdir etti: “Çok eğlendim. Bu takımın ruhunu seviyorum, ciddiyiz ama gülümseyerek: Dünya Kupası arifesinde sakin kalmak harika.” Çünkü yarın Katar'da başlıyoruz işler ciddileşiyor: MotoGP'nin ilk ücretsiz antrenman seansı saat 13.45'te başlıyor. Cumartesi günü sprint yarışı, Pazar günü GP: 4 kıtada 21 kişinin ilk karşılaşması, Kasım ayında Valensiya'da hesaplaşma.

Ducati Ligi yeniden başlıyor: Bagnaia hat-trick arıyor, bilinmeyen ise Marquez

kaydeden Massimo Calandri

07 Mart 2024

Marquez: “Tekrar eğlenmek istiyorum”

3 yıl önce kırığın ardından 4 ameliyat geçiren sağ kolu ihtiyatlı bir şekilde elastik bantla sarılmış olan Katalan, kendinden çok emin. “İyiyim, tekrar koşmak için büyük bir arzum var ve midemde geçmiş yıllara göre çok daha az kelebek uçuşuyor. Bütün bunların basit bir nedeni var: Yaptığım seçimin farkındayım, bu yılki hedeflerimin ne olduğunu ve oraya nasıl ulaşacağımı biliyorum. İyi, kötü ve korkunç günlerin olacağını biliyorum. Ön sırayı kaçırmayacağım, dördüncüden, beşinciden itibaren sıkıntı olmayacak. İlk yapmam gerekenin yeni görevime, motosiklete, takıma uyum sağlamak ve hepsinden önemlisi beklentileri kontrol altına almak olacağını biliyorum. Bir daha kazanamayacağım. Yarışlara geri döneceğim. Eğlenmek. Eğer yedinci olursam altıncı olmayı deneyeceğim. Ve benzeri. Önemli olan korkmamak olacak.”

Bagnaia: “Üst üste üçüncü dünya şampiyonluğunu kazanacağım”

“Dünya şampiyonluğunu kazanacağım” Geleneksel maçta starta 24 saat kala Bagnaia'dan 2024 dünya şampiyonasının galibi hakkında da bir tahmin istendi. Pecco. “Üç MotoGP şampiyonluğu ikiden daha iyidir. Üçlüyü hedefliyorum çünkü GP24'ü seviyorum, onunla hemen çok iyi anlaştım. Ve sonra tüm kış boyunca çok çalıştım: Antrenörüme körü körüne güveniyorum, Domizia ile Meksika'da tatil için 2 haftalık bir mola dışında (Temmuz'da evlenecekler, ed.) Tek bir günden bile vazgeçmedim.” Bir Ducati sürücüsüyle daha uğraşmak zorunda kalacak: Marc Marquez. “Finali kazanmanın favorilerinden biri. Çünkü bir Ducati kullanıyor. Ve o da Marquez.”

MotoGP, dünya şampiyonası başlıyor. Üçlü için Bagnaia, Martin'in öfkesi, Marquez'in iddiası, Acosta haberleri: yeni sezonu kaçırmamak için beş neden

kaydeden Massimo Calandri

06 Mart 2024

Martin: “Bu Ducati uçuyor, ne zaman başlıyoruz?”

Jorge MartinGeçtiğimiz yıl Pecco ile son GP'ye kadar şampiyonluk için yarışan 2019, daha da kararlı bir şekilde yeniden başlıyor. “GP24 harika bir motosiklet: harika frenleme ve çekiş gücü. Sürüş tarzımı biraz değiştirdim, sorun yok. Geçen sezona göre çok daha iyi şartlarda başlıyorum. Sakinim. Resmi takımda olmayı çok isterdim ama Pramac'la kendimi çok iyi hissediyorum ve yeniden dünya şampiyonluğunu hedefleyebilirim. Marquez mi? Yakında ne kadar rekabetçi olduğunu anlayacağız.”