MotoGP, Le Mans: Martin serbest antrenmanda uçuyor ama Bagnaia orada. Marc Marquez'e aşık olmak

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Martinator ve Pecco, her zaman ikisi: Pramac takımının Madrid yerlisi, Le Mans pistindeki serbest antrenmanın ilk gününü, MotoGP sezonunun beşinci turunu, diğer Ducati sürücüsünün onda bir buçuk puan önünde, herkesin önünde tamamladı. ve dünya şampiyonu olurken, Ktm'nin çaylağı Acosta -0”187 ile sanal podyumun üçüncü basamağına tırmanıyor. Etkileyici bir denge var: İlk 12'si yarım saniyeden daha kısa bir sürede tamamlanıyor. Herkes bir şey bekliyordu Marc Marquez Jerez de la Frontera'daki empatik ikinciliğin ardından zorba: bunun yerine Cannibal, bir darbe sayesinde doğrudan 2. çeyreğe girmeyi başaramadı. öğleden sonra erkenden düştü. Gresini Racing'in ikinci Gp23'üne girmek zorunda kalan Katalan sürücü 13. kezden daha iyi bir performans gösteremedi ve yarın sabah ilk çeyrekte Bastianini (11.) ile birlikte mücadele etmek zorunda kalacak, her iki oturumda da ikna edici olsa da 7. virajda takla atarak ihanete uğradı. son turda en iyi zamanı ayarlarken.

MotoGP Le Mans'ta duruyor, rehber: program ve saatler

kaydeden Massimo Calandri

09 Mayıs 2024

En iyi 7 arasında iki Aprilia

Aprilia, Fransız pistindeki favori motosikletlerden biri olarak açıklandı: şimdilik Vinales'in 4. sıraya (ve resmi takımdaki ortağı Aleix Espargarò'nun da 7. sıraya) razı olması gerekiyor. Di Giannantonio'yu çok iyi iş çıkardı, uzun süre en iyiler arasında yer aldı ve sonunda 5. oldu. Roman, Pertamina Vr46 takımının diğer sürücüsü Bezzecchi'yi geride bırakarak Yamaha'lı Quartararo'nun hemen önünde 9. sırada yer aldı: Sonunda El Diablo, Beast'i ikinci çeyrekte 10 binde bir yenerek hayranlarını biraz gülümsetti. İlk 10 arasında, GP 24'te hak ettiği 8. sırayı alan Morbidelli'nin girişini belirtmekte fayda var. 2. çeyrekte ayrıca Ktm ile 6. sırada yer alan Avustralyalı Miller da var. Bu nedenle ilk çeyrekte yarışacak olan en kötüler arasında Güney Afrikalı Binder (Ktm) ve Alex Marquez yer alıyor. Marini'nin çilesi Martin'in bir buçuk saniye gerisinde devam ediyor: Valentino'nun erkek kardeşi yalnızca bir Honda sürücüsü olan Nakagami'nin gerisinde kalmayı başardı.

Martin öncülük ediyor: “Gittikçe daha hızlı gidiyorum”

Jorge Martin dünya şampiyonası lideri: Ne patlayıcı. Ducati sürücüsü, “Sabah kendimi iyi hissettim, ancak öğleden sonra bazı sorunlar yaşadım” diye itiraf ediyor. “Pecco ve Marc'ın motosikletlerini kopyalamaya çalıştım, gelişebileceğimi düşünmedim ama Vinales'in avantajından faydalandım ve süreyi düşürdüm.” Bu benim sevdiğim bir pist, geçen sene dünya şampiyonluğu yarışım buradan başlamıştı ama şimdi daha da hızlı gidiyorum ve tempom gerçekten iyi.”

Pecco'nun gülümsemesi: “Şimdi hemen güçlü bir şekilde başlayacağım”

Pecco Bagnaia gülümsüyor: “İyi bir başlangıç yapmayı başardığımız bir hafta sonu daha. Sonunda doğru uyumu bulduk: Jerez'den sonra bu sabah da kendimi hemen iyi hissettim, küçük ayrıntılar tutarlı olmamı sağladı ama her şeyden önce başlangıçtan itibaren çok hızlı olmamı sağladı. Son birkaç dakikada zaman saldırısında küçük bir hata yaptım ama şimdilik sorun yok. Bazen uyum sağlama konusunda biraz daha yavaş olabiliyorum ama artık hemen sınıra ulaşabiliyorum ve her şey daha basit. Pazar günkü sprint ile GP arasında performans açısından büyük bir fark olacağını düşünmüyorum.”

Acosta, podyum çaylağı: “Hızı iyi”

Pedro Acosta çok güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor ve şimdiden favoriler arasında yer alıyor. “Her şeyden önce lastikleri nasıl daha iyi yönetebileceğimizi anlamak için yarış temposu üzerinde çalıştık. Bu anlamda Jerez'de denediğimiz yenilikler işe yarayacak gibi görünüyor. Elektronik aksamlar da daha iyi, gazı daha az şiddetle açmama yardımcı oluyor. Ön lastik (sert mi yoksa orta mı?) sorun olmaya devam ediyor, başka karşılaştırmalar yapmamız gerekiyor.”