MotoGP, Marc Marquez Jerez'de pole pozisyonunda. Bagnaia üçüncü sırada

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Marc Marquez ve Ducati herkesin önünde: MotoGP sezonunun dördüncü turu olan Jerez de la Frontera'da nemli ve zorlu bir pistte sıralama turlarının sonunda Cannibal, Borgo Panigale Red ile pole pozisyonunu aldı. Onun yanında ön sırada, Pertamina Vr46 takımıyla yeniden doğmuş Bezzecchi'nin ve sıralamaların şu anki lideri olan Pramac markalı Ducati sürücüsü Martin'in kullandığı 2 Emilian motosiklet daha var. Bugün sprintte ve yarın geleneksel GP'de üçüncü sıradan başlayacak olan Bad Bagnaia: Dünya şampiyonu 7. kezden daha iyi bir performans gösteremedi, onu Güney Afrika Binder'dan Ktm (4.) ve Ducatis takip etti. Di Giannantonio ve Alex Marquez'in. Resmi kırmızı takım için karmaşık bir sabah: Bastianini 9. sırada, onunla Pecco'nun arasına dördüncü Gp24 ile Q1'den sıçrama yapan Morbidelli (Pramac) geliyor. Acosta harika bir zaman geçirirken bir kayma yüzünden ihanete uğradı, ancak Aprilias hayal kırıklığı yarattı – en azından şimdilik: Vinales 11. ve Aleix Espargarò onun ardından, ikisi de dördüncü sırada. Marini'nin çilesi devam ediyor; Honda tur başına 3 saniyeden fazla süre alarak 22. sırada bitiriyor: Quartararo (23.) ve Rins (25.) Yamaha'lar ondan bile daha kötü.

Smile Marquez: “Bugün podyum bana yeterdi”

Bu, Marquez'in birinci sınıf kategorisinde altmış beşinci pole pozisyonu, tıpkı kaportasındaki gibi 93 numara. Marc'ın gridin zirvesinden başlamamasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti (Portekiz 2023). Katalan şampiyon gülümsüyor: “Kuru zeminde direk daha iyi, ancak bu sabah uyandığımda ıslak pisti gördüğümde bunun doğru gün olduğunu düşündüm: çünkü bu koşullar altında motosikletler arasındaki bazı farklar ortadan kalkıyor”, diye gülümsüyor. «Sprintte Martin çok iyi başlayacak, podyumda bitirmekten memnun olurum». Güvenilecek bir şey mi?

Bez'in dönüşü: “Valentino'ya teşekkürler ve şans”

Bezzecchi'nin akıl hocası Valentino'nun garajındaki varlığı gerçekten iyiydi: “Sıralamalarda iyi bir onaya ihtiyacımız vardı, hadi bu anın tadını çıkaralım: Çok mutluyum”, diyor 2. kez yorum yaparken. “Bu şartlarda biraz şansa da ihtiyacınız var. Sprintte asfaltın kurumasını ve eğlenmemizi umuyoruz.”

Ön sıra Martinatörü: “Kuru bir pist umut edelim”

Martinator hala ilginç bir ön sırayı evine götürüyor. Vizörle ilgili sorunlar yaşadım, daha sonra çözüldü. Kuru ve ıslak karışık pistlerde kendimi her zaman kötü hissediyorum; bunun yerine güzel bir çizgi buldum ve ağırlıkları ayarlayarak selede doğru pozisyonu buldum. Ayrıca kuru koşulları da umuyorum çünkü pist bugün 'karışık' kalırsa atak yapmak daha zor olacak. Ancak her şeyi vermeye çalışacağım”, diye söz veriyor Madridli oyuncu.