MotoGp, Marquez Oliveira’yı geride bıraktı: Bir sonraki GP’de ceza alacak. Taraftarlar: “Valentino haklıydı, başkalarına saygı duymuyor”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
sprint yarışı Portekiz GP tarihinde ilk kez Cumartesi günü MotoGP, meşguldü. Ve en önemlisi, gören yarışın başlangıcıydı. Marquez abartmak, freni tamamen kaçırmak, direksiyon hakimiyetini kaybetmek honda ve ezmekAprilia evin idolü, miguel zeytinya. Portimao kalabalığı tarafından yuhalanan ve sosyal ağlarda hayranları tarafından çok agresif araba kullandığı için meydan okunan İspanyol sürücü özür diledi (“Valentino haklıydı”, en çok tweetlenen yorum). Arjantin’deki bir sonraki GP’de indirim yapacak iki uzun tur cezası. Başka bir deyişle, pistte iki geniş tur atması, dış şeritte geçmesi ve birçok saniye kaybetmesi gerekecek. Ama Portekiz’de tam olarak ne oldu?

Marquez, Oliveira’yı geçti

Başlangıçta ihtiyatlı bir Bagnaia dışında herkes çıldırdı: Martin, Vinales ve her şeyden önce, ikinci sıradan başlayarak ilk turdan itibaren liderliği çoktan ele geçirmiş olan Oliveira. Kendi hırsına takıntılı olan Marquez, üçüncü turun 3. virajında Martin’e dokundu ve Honda’nın kontrolünü kaybederek son hızla Portekiz’e girdi ve bu arada liderliği ele geçirdi. Bagnaya, yarışın galibi. Muhtemelen özür dilemek ve durumunu öğrenmek için Aprilia uydusunun sürücüsüne doğru eğildikten sonra, Yamyam -kazayla besbelli sarsılmış- kalabalığın yuhalamaları eşliğinde sendeleyerek karavanına geri döndü.

MotoGP Portekiz, Bagnaia yine kazandı: podyumda Vinales ve Bezzecchi. Madness Marquez, Oliveira’yı yendi

muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

26 Mart 2023

Marquez: “Oliveira’dan özür diledim, ceza alacağım”

Marquez, abarttığını ve başka bir sürücünün hayatını riske attığını hemen fark etti. “Bir hata yaptım ve bir sonraki yarışta servis yapmak için iki uzun tur cezası aldım. Amacım Oliveria’yı ezmek değildi. Sert ön lastiği seçtim ve büyük bir kilitlendim: Sola gitmek istedim, yapamadım.” Motoru kaldırdım, Martin’den kaçtım ama Oliveira’dan kaçındım. Miguel ve ekibinden özür dilerim, önemli olan onun iyi olması.”

Marquez'in bisikleti ona kafa kafaya çarptıktan sonra Oliveira yere düştü

Marquez'in bisikleti ona kafa kafaya çarptıktan sonra Oliveira yere düştü

Marquez’in bisikleti ona tam olarak çarptıktan sonra Oliveira yere düştü (afp)

Oliveira: “Marquez’e inanmıyorum. Kırık yok”

Oliveira, İspanyol’un pişmanlığına pek inanmıyordu. Hâlâ tehlikede olduğu ve yarıştan hemen çıktığı için kızgın. “Sağ bacağımda biraz ağrı var ama kırık bir şey yok, aldığım darbeyi düşünürsek oldukça olumlu bir haber. Kazanın dinamiklerini ancak tekrarını izleyince fark ettim. Garipti, Marquez de kendini yerden attı.” uzakta, o sınırı aştı, söylenecek başka bir şey yok: Martin’den kaçtı, ama bu şekilde bana vurdu. Marquez’in motosikletiyle ilgili teknik bir sorun mu? Sanmıyorum, çünkü bir sürücü frenle sorun yaşadığında sonra önce fren yapın”.