MotoGP, Martin Katar sprint yarışını kazandı. Bagnaia beşinci, Dünya Şampiyonası Valencia’da belirlenecek

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
LUSAILJorge Martin kazanır sürat yarışı Lusail’in sıralamasındaki farkı yarı yarıya azaldı Pecco Bagnaia, bugün sadece 5. Cumartesi günkü 8. başarısını elde eden Pramac takımının Madridli oyuncusunu, Piedmont’un son şampiyonundan artık yedi küçük puan ayırıyor. Aritmetik olarak kesin olan bir şey var: Ancak yarış Pazar gecesi sona erecek Katar – İtalya saat 18.00’de start -, dünya şampiyonası MotoGP önümüzdeki hafta sonu karar verilecek Valensiya, sezonun son yarışı. Bugün iki İtalyan İspanyolla birlikte podyuma çıkıyor: çok iyi olan Fabio Di GiannantonioSonuna kadar yakalanması zor olan bir Martinator’a saldırmaya çalışan ve Luca Mariniyanındaki Gresini takımından Roman ile pole pozisyonundan başlayacak Alex Marquez. Önceki günün tahminleri – Jorge çok gergin, Pecco sakin ve kendinden emin – Martin’in hakim olduğu 11 turun sonunda aniden altüst oldu ve bitiş çizgisinden sonra ralli efsanesi tarafından ödüllendirildi. Nasser Al-Attiyah. Olumlu olması gereken bir pistte belirsiz ve hayal kırıklığı yaratan bir performansın yazarı olan Bagnaia, 4 Ducati’nin ardından mütevazı bir 5. sıraya yerleşmek zorunda kaldı.

Aleix Espargaró, Katar’daki serbest antrenman sırasında Morbidelli’yi pistte tokatladı

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

18 Kasım 2023

Kaza Bastianini ve iki Aprilias’ı kapsıyor

Martin hemen agresif bir şekilde Bagnaia’yı geride bıraktı, o da İspanyol’un belirsizliğinden yararlanarak karşılık verdi, Marini, Alex Marquez’in yapıştırılmasıyla liderliğe yükseldi. Altıncı virajda ters döndüler Bastianini iki Aprilias’la: öfkeli Aleix Espargaró Ve Oliveira. Martinator tekrar denedi ve bu sefer daha iyi gitti, biraz şaşıran Bagnaia da Di Giannantonio’nun onu geçtiğini gördü. Son derece kararlı olan Madrid’li Pramac sürücüsü, 5 turun ardından yarışın yarısında rakibinin bir buçuk saniye gerisinde kaldığını bildiren çok yavaş Pecco ile kendini herkesin önüne koydu. Sonunda Di Giannantonio, Martin’e giderek daha da yaklaştı, ancak o hemen yarışı sorunsuz bir şekilde yönettiği izlenimini verdi: İspanyol, ‘Diggia’ yarışını neredeyse saniyenin onda dördü ile tamamladı. Aprilia altıncı sırada Viñalessonra bir Ktm (Bağlayıcı), Yamaha’nın Quartararo Ve Raul Fernandez başka bir Noale motosikletiyle en son puan alan kişi.

MotoGP Katar ve Marini, Di Giannantonio’nun önünde pole pozisyonunu aldı. Bagnaia ve Martin ikinci sırada

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

18 Kasım 2023

Martin, Pecco’nun intikamı: “Ne kadar sollama”

Jorge Martin, Bagnaia’da ne kadar hızlı bir hamle: Malezya’nın intikamı mı? “Karmaşık bir virajdı, içeri girdim ve çok yakındık. Temastan hoşlanmam ama böyle oldu. İyi bir başlangıç yapmadım. Ama hiçbir şeyin işe yaramadığı dünle karşılaştırıldığında ne kadar ilerleme var. Yarışa girerken daha fazla şeyim olduğunu biliyordum. Yarın lastikleri iyi yönetmek önemli olacak.”

Di Giannantonio memnun değil: “Yarın daha iyisini yapabilirim”

Fabio Di Giannantonio kaçırılan büyük bir fırsat mı? “Kötü bir başlangıç, debriyajı bırakmak için doğru noktayı bulmak zordu. Ve yarım tur boyunca alt kısım çıkmadı. Karmaşık bir yarıştı ama mükemmel bir tempoya sahip olduğumu ve çok eğlendiğimi biliyordum. Belki Jorge’ye saldırmak için biraz geç uyandım, Jorge tempoyu empoze ettiğinde çok güçlü oluyor. Ama nerede çalışabileceğimizi biliyorum ve yarın ileriye doğru büyük bir adım atabiliriz.”

Marini yarı mutlu: “Arka lastikte ne sorun var”

Luca Marini podyumdan yarı memnun: “Kurallara karşı gitmeyi sevmiyorum ama hemen yere yatmamak için yumuşak kıyafetleri giymek istedim: ve oldukça iyi gitti. En büyük sorun arka tekerlekteydi, 4 tur sonra kaymaya başladım ve kendimi savunmak gerçekten çok zordu. Yarın lastiklerle ilgili nasıl bir seçim yapacağımızı göreceğiz. Yol tutuşunun gerekli olduğu yarışlarda Martin inanılmaz bir kibirle ortaya çıkıyor.”